Частка ОПЕК на світовому ринку в 2014 р. знизиться на користь сланцевої нафти

Частка ОПЕК на світовому ринку нафти знизиться в 2014 р. на користь американської сланцевої нафти. Про це йдеться в щомісячній доповіді ОПЕК, повідомляє Reuters.

За прогнозами картелю, середньодобовий попит на нафту ОПЕК в майбутньому році знизиться на 250 тис. бар. - до 29,61 млн бар., що на 770 тис. бар. менше червневого видобутку.

"Це буде означати подальше зростання світових запасів нафти, вже зараз знаходяться на високому рівні", - йдеться в доповіді.

На думку ОПЕК, світовий попит на нафту в майбутньому році зросте на 1,04 млн бар. на добу, що стане максимальним зростанням з 2010 р.

У той же час постачання з країн поза ОПЕК збільшаться на 1,14 млн бар. на добу, прогнозує організація.

Видобуток в США, за розрахунками ОПЕК, в майбутньому році зросте на 560 тис. бар. на добу до 11,33 млн бар., що стане найбільш швидким зростанням серед країн, що не входять в картель.

Управління енергетичної інформації США у вівторок підвищило прогноз зростання світового споживання нафти в 2014 р. на 50 тис. бар. на добу - до 1,24 млн. бар. 

 Міжнародне енергетичне агентство опублікує щомісячний прогноз в четвер.

Читайте також: Попит на нафту ОПЕК у 2014 р. знизиться на 2,6%

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся