Борг населення з оплати послуг ЖКГ в травні скоротився до 12,8 млрд гривень

Борг населення з оплати послуг ЖКГ в травні скоротився до 12,8 млрд гривень
Фото: борг населення за послуги ЖКГ скоротився на 4,48%

Середні нарахування на одного власника особового рахунку склали 430,2 гривень

Заборгованість населення України (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції) по оплаті житлово-комунальних послуг зменшилася в травні 2016 р. порівняно з квітнем 2016 р. на 4,48% і на кінець травня склала 12,8 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Так, заборгованість населення за централізоване опалення і гаряче водопостачання на кінець травня склала 5,5 млрд грн, на оплату електроенергії - 2,8 млрд грн, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 2,4 млрд грн, за централізоване водопостачання та водовідведення - 1,7 млрд грн, за вивезення побутових відходів - 0,4 млрд грн.


У той же час нараховані протягом січня-травня 2016 р. бюджетні кошти (субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг) організаціям, які надають домогосподарствам послуги газопостачання, істотно перевищували вартість фактично спожитих послуг (на 11,4 млрд грн). Залишки коштів призначених населенню субсидій на рахунках газопостачальних підприємств на кінець травня 2016 р. повністю перекривали суми заборгованості за вищенаведеними видами житлово-комунальних послуг.

Нагадаємо, у квітні 2016 р. борг населення за житлокомпослуги становив 13,4 млрд грн.

У травні 2016 р. населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 4 млрд грн (121,6% нарахованих за цей період сум). Серед регіонів найвищий середній по країні рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігався у Херсонській області та Києві (256,8% і 175,4% відповідно), найнижчий - у Івано-Франківській (56,8%).

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги з урахуванням електроенергії (із розрахунку 150 кВт.год), на одного власника особового рахунку у травні 2016 р. становили 430,2 грн.

Протягом травня 2016 р. населенням сплачено за електроенергію 1,5 млрд грн (89,4% нарахованих за цей період сум).

На виконання постанови Кабінету міністрів України від 27 червня 2003 р. № 976 "Про затвердження Порядку погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово‐комунальні послуги" у січні-травні 2016 р. з населенням було укладено 15,8 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості. Загальна сума, на яку було укладено договори в частині погашення реструктуризованої заборгованості, становила 68 млн грн, а сума внесених платежів з урахуванням довгострокових договорів склала 39,8 млн грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся