ru ua

Борг "Нафтогазу" за 2013 р. становить 2,6 млрд дол., - "Газпром"

Борг НАК "Нафтогаз Україна" в 2013 р. за газ становить 2 млрд 634 млн дол.

Борг НАК "Нафтогаз Україна" в 2013 р. за газ становить 2 млрд 634 млн дол. Про це повідомляє управління інформації ВАТ "Газпром".

Так, в січні 2014 р. "Газпром" надав "Нафтогазу", за попередніми даними, 2,452 млрд куб. м газу на суму 658,4 млн. дол.

Цифри будуть уточнюватися при підписанні відповідного акта за січень, йдеться в повідомленні компанії.

Раніше сьогодні у ЗМІ з'явилася неофіційна інформація, згідно з якою "Газпром" може ввести передоплату за газ для України, якщо поставки за січень не будуть оплачені в строк.

"Газпром" розглядав можливість введення передоплати за газ для України восени 2013 р., після того як Київ не зміг сплатити прострочену заборгованість за постачання газу в серпні того ж року.

Зазначимо, що раніше в понеділок віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко в Москві обговорив процес розрахунків за поставки в Україну газу з головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером (на фото). Зокрема, сторони обговорили процес розрахунків за поточні поставки в Україну російського природного газу та механізм погашення Україною заборгованості за поставлений минулого року російський природний газ.

Наприкінці січня Бойко висловлював впевненість у тому, що Україна і Росія досягнуть взаємовигідних домовленостей з питання реструктуризації заборгованості НАК "Нафтогаз України" перед російським газовим монополістом "Газпром" за природний газ.

Як заявляли раніше в Міненерговугілля, оплата боргу "Нафтогазу" перед "Газпромом" у розмірі 2,7 млрд дол. буде здійснена до березня 2014 р.

Зауважимо, що дефіцит "Нафтогазу" в держбюджеті-2014 закладений у розмірі 15 млрд грн.

Нагадаємо, 28 січня Президент РФ Володимир Путін повідомив, що Україна попросила відстрочку з оплати боргу за газ за 2013 р. і за новими платежами за 2014 р. Заборгованість української сторони складає 2,7 млрд дол.

Наступного дня Путін зажадав від уряду РФ виконувати всі домовленості з Україною у фінансовій та енергетичній сферах.

У відповідь на це прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що Київ не здатний платити за російський газ у повному обсязі навіть за зниженими цінами. "Це, звичайно, істотно змінює ситуацію і має бути прийнято до уваги у вибудовуванні відносин з новим урядом (України)", - звернувся до Путіна Медведєв.

Раніше в "Газпромі" заявляли, що нестабільна ситуація в Україні створює ризики для транзиту газу до Європи.

17 грудня 2013 р. РФ і Україна підписали додаткову угоду до газового контракту про надання знижки на газ. У зв'язку із цим, із 2014 р. ціна на російський газ для України знизилася до 268,5 дол. за 1 тис. куб. м з колишнього рівня приблизно в 400 дол. за 1 тис. куб. м. Як повідомлялося, згідно з умовами документа, РФ і Україна мають укладати додаткові угоди до газового контракту до 10 числа першого місяця кожного кварталу поставки і щокварталу продовжувати дію знижки.

Зазначимо, як повідомляло "Дзеркало тижня. Україна" з посиланням на джерела в АП, наприкінці поточного тижня планується візит Президента України Віктора Януковича до Російської Федерації. Додамо, що в МЗС України тоді не підтвердили інформацію про даний візит.