ru ua

У Дніпропетровській обл. виявили святилище ІІ-І тис. до нашої ери

У Дніпропетровській обл. виявили святилище ІІ-І тис. до нашої ери Фото: Фото: Розкопки в Дніпропетровській області

Серед знахідок - фрагменти ліпного та гончарного посуду, крем'яні знаряддя праці, зброя

В околицях села Токівського Апостолівського району Дніпропетровської області, на березі річки Кам'янки, археологи виявили святилище ІІ-І тисячоліття до нашої ери. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровського національного історичного музею імені Яворницького, який організував експедицію.

Вчені припускають, що тут здійснювали свої обряди представники різних народностей. Серед знахідок - фрагменти ліпного та гончарного посуду, крем'яні знаряддя праці, зброя.

Науковці також розповіли, що серед цікавих артефактів було знайдено уламок нижньої частини кубка бронзового століття і горло амфори з частиною ручки, на якій археологи виявили клеймо, імовірно, Родоської керамічної майстерні (з грецького острова Родос).

За словами археологів, клеймо майстра виявили на ручці амфори давньогрецького походження, ймовірно, імпортованої скіфами, які населяли ці терени, разом з вином із Греції. На клеймі можна розгледіти чотири зірки в кутах і кілька літер.

"Ім'я майстра ще належить прочитати", - зазначили учасники експедиції.

Дослідники також зазначили, що виявлена ними пам'ятка потребує подальшого дослідження, а зібрані матеріали - ретельного вивчення.

Нагадаємо, в березні 2015 р. Київський міський голова Віталій Кличко розпорядився зупинити всі будівельні роботи на Поштовій площі в Києві, щоб уникнути пошкодження археологічної знахідки.