Для поліпшення контролю за економічною ситуацією в ЄС, потрібні обмеження суверенітету членів співдружності, - Жан-Клод Тріше

Четвер 27 жовтня 2011 10:10

Незважаючи на те, що необхідність європейської єдності часто аргументують минулими конфліктами, більшою мірою до інтенсифікації співробітництва підштовхує турбота про Європу завтрашнього дня, вважає глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше.

«Унікальна конструкція Європи є її великим плюсом в новому, глобалізованому світі. Європейцям вона надає різноманітні можливості в плані створення потужних об'єднань, а також переваги, зважаючи вільного руху товарів і капіталу.

І все ж Європа потребує добротного керівництва для забезпечення гарантій того, що дії окремих країн будуть орієнтуватися на досягнення загальних цілей. Наші колишні угоди цьому стандарту поки що не відповідають.

Обрати правильний шлях для інтеграції в Європі - ось виклик для нас. Лише тоді ми зможемо реалізувати гігантський потенціал нашого континенту.

Добротне керівництво означає, що свої зобов'язання виконують як країни-члени, так і інститути ЄС. Якщо в суспільстві за дотриманням правил слідкують поліція і суди, то в зоні євро наша система контролю і санкцій виходить з того, що країни, що порушують правила, повинні їй підкорятися.

Я вважаю, що для надання нашій економічній політиці більшої ефективності ми, допомагаючи країнам, що втратили доступ до фінансових ринків, повинні одночасно ставити перед ними  жорсткі умови. Однак, рухаючись цим шляху необхідні і чіткі межі. На наступному етапі структури Євросоюзу повинні отримати повноваження для того, щоб набагато сильніше впливати і втручатися в економічну політику відповідних країн.

Тим самим ми уникнемо ситуації, коли всі рішення залишаються прерогативою окремих країн - членів співтовариства. Тоді європейські інститути не просто могли б, а повинні були б втручатися безпосередньо. Природно, втілення всього цього в життя означало б необхідність зміни європейських договорів, потребувало б нового розуміння суверенітету.

Але, чи занадто сміливо планувати створення європейського міністерства фінансів, якщо ми вже маємо загальний ринок, єдину валюту та Європейський центробанк.

Сьогодні глави держав вимагають внесення змін у договори для того, щоб посилити економічний уряд на рівні ЄС. У той же час громадяни Європи вимагають посилення контролю за фінансовим сектором. Крім того, я знаю, що наші партнери по G20 розглядають Європу як ціле, а не дивляться на окремі держави - члени ЄС, коли мова заходить про рішення актуальних проблем.
Цілком можна собі уявити, що коли-небудь Європейський рада перетвориться в сенат, а нинішній Європарламент - в нижню палату депутатів, що Єврокомісія візьме на себе роль уряду, а Суд Євросоюзу стане здійснювати судову владу в Європі, - словом, все залежить від того, якою часткою свого суверенітету поділяться члени співдружності». 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся