Для реставрації українських об’єктів зі списку ЮНЕСКО необхідно 1,5% річного держбюджету, – Мінкультури

Для того, щоб реставрувати українські об'єкти, які належать до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО необхідно 1,5% річного держбюджету. Про це сьогодні повідомив заступник міністра культури Віктор Балюрко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо назвати деякі цифри, то за нашими підрахунками для реставрації і відновлення цих об'єктів потреба складає приблизно 1,5% річного бюджету всієї держави. Це величезні кошти, якщо я скажу, що у нас в найкращі часи вся галузь культури отримувала із державного бюджету не більше 3%, а зараз це коливається два, два з лишком, тобто 1,5% держбюджету лише на пам'ятки ЮНЕСКО - це досить великі суми", - заявив Балюрко.

За його словами, ці 1,5 % від держбюджету не повинні бути виділені в один рік, оскільки реставраційні і відновлювальні роботи ідуть по 3, 5 а іноді і 10 років.

"Можна було б цю суму розділити на ці роки, краще менші кошти, але кожен рік і стабільно і ритмічно, тоді можна планувати і утримувати ці об'єкти", - розповів Балюрко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся