Для комфортного проходження зими на початок жовтня в ПСГ України має бути 20 млрд куб. м газу, - Коболєв

Для комфортного проходження зими на початок жовтня в підземних сховищах газу України має бути 20 млрд куб. м газу, однак Україна не встигне отримати такий обсяг газу через реверсні поставки з Європи.

Для комфортного проходження зими на початок жовтня в підземних сховищах газу України має бути 20 млрд куб. м газу, однак Україна не встигне отримати такий обсяг газу через реверсні поставки з Європи. Про це в ефірі програми "Про головне" на Першому національному заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Нам було б комфортно починати жовтень, якби там (ПСГ) було 20 млрд. Це нереально. Наша місячна потужність в реверсі - 1 млрд, тобто ми плануємо додати певний обсяг до кінця вересня, і ми сподіваємося трохи зрушити початок опалювального сезону на кінець жовтня, і таким чином отримуємо ще 1 млрд до кінця жовтня", - сказав Коболєв.

При цьому зараз в ПСГ України понад 16 млрд куб. м газу.

Він також зазначив, що до кінця сезону Україна планує купити у Європи ще 6 млрд куб. м газу. "До завершення сезону ми плануємо придбати ще 6 млрд куб. м газу в реверсі. Цей газ перелічений в прогнозному балансі. Це не є стовідсоткове завантаження цього реверсного напрямку, а трохи менше. І, звичайно, цей газ є дуже важливим, якщо ми все-таки приймаємо рішення, або ми не знаходимо компромісу з "Газпромом", і ми проходимо цю зиму без російського газу", - сказав Коболєв. За його словами, цей газ допоможе пройти зиму без російського газу.

Від також зазначив, що інших джерел для підстраховки реверсного газу, крім "Газпрому", в України немає. "Це тільки "Газпром". На жаль, за роки незалежності дуже мало що було зроблено з точки зору диверсифікації. "Газпром" був і залишається головним постачальником газу в нашу країну. Ми повністю згодні, що дуже важливо спробувати пройти цю зиму, застосовуючи саме реверсний газ. Це буде важко, це буде вимагати значної економії, але це можливо", - сказав він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся