ua en ru

Дії керівництва банку "Хрещатик" призвели до 2,5 млрд гривень збитків, - ФГВФО

Дії керівництва банку "Хрещатик" призвели до 2,5 млрд гривень збитків, - ФГВФО Фото: банк "Хрещатик" (РБК-Україна)

Фонд гарантування вкладів опублікував результати forensic аналізу банку

Дії керівництва, наглядової ради та власників неплатоспроможного банку "Хрещатик" призвели до 2,5 млрд гривень збитку фінустанови. Про це йдеться в повідомленні Фонду гарантування вкладів фізосіб за підсумками аналізу неплатоспроможності банку.

Повідомляється, що в період з травня по листопад 2017 року проводився аналіз неплатоспроможності (forensic) банку "Хрещатик", який ініціював департамент розслідування протиправних дій ФГВФО. Згідно з його результатами, починаючи з 2013 року дії керівництва, спостережної ради та власників не були спрямовані на отримання прибутку та підвищення фінансової стійкості банку.

Зокрема, в цей період банк не дотримувався принципу забезпеченості кредитування, видаючи значну частку незабезпечених кредитів. Крім того, банк купував цінні папери у вигляді облігацій емітентів - потенційно пов'язаних осіб, які на сьогоднішній день залишаються непогашеними. Дані операції призвели до збитку у розмірі 1,286 млрд гривень. Ліквідність банку постійно погіршувалася з 2014 року, а керівництво продовжувало політику зниження високоліквідних активів.

"Комплексним аналізом неплатоспроможності ПАТ "КБ "ХРЕЩАТИК" виявлено проведення сумнівних операцій та дій (бездіяльності) керівництва банку, наглядової ради та його власників, які призвели до збитків банку на суму понад 2,5 млрд гривень", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в липні 2017 року Вищий адмінсуд визнав незаконність банкрутства банку "Хрещатик". 5 квітня 2016 року Національний банк визнав його неплатоспроможним. Процедура ліквідації банку була розпочата 6 червня 2016 року і триватиме до 5 червня 2018 року включно.