Децентралізація в 2016 збільшить надходження до місцевих бюджетів до 110 млрд гривень, - Зубко

Децентралізація в 2016 збільшить надходження до місцевих бюджетів до 110 млрд гривень, - Зубко
Фото: Геннадій Зубко

Зубко розповів про основні вектори роботи Мінрегіону

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко заявив, що децентралізація в 2016 році збільшить надходження до місцевих бюджетів до 110 млрд гривень, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

Віце-прем'єр зазначив, що енергоефективність та міжнародне партнерство – серед основних векторів політики реформ Мінрегіону, а ключовим напрямком є реформа децентралізації.

"В Україні вже діють 172 об’єднані територіальні громади. Цього року очікуємо до 200 нових ОТГ та  зростання надходжень до місцевих бюджетів до 110 млрд гривень… Вже у першому півріччі плануємо передати ОТГ повноваження розпоряджатися землями сільгосппризначення за межами населених пунктів. Відповідний закон має бути ухвалений парламентом найближчим часом", - підкреслив Зубко.


Він вважає, що головним вектором реформи енергоефективності є створення Фонду енергоефективності, що зменшить споживання газу країною у 2,5 рази та дозволить залучити до 60 млрд гривень інвестицій щороку.

"Запуск Фонду – шлях до прозорого фінансування проектів, дешевих і довгих кредитів, а також – зекономлені субсидії на ЖКП. За три-п’ять років економія становитиме 1 млрд кубометрів газу щороку. Через 3-5 років абсолютно реально зменшити витрати держбюджету на субсидії на 3 млрд грн. щороку. Умовами змін є стовідсотковий облік, модернізація, інвестиції та реструктуризація боргів", - розповів урядовець.

Нагадаємо, станом на кінець травня 22 об'єднані територіальні громади з семи областей подали в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 111 заявок на проекти, які можуть реалізовуватися за рахунок державної субвенції на розвиток інфраструктури.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся