Депутат Держдуми РФ заробляє на українських обленерго, - ЗМІ

НовиниЕнергетика    30.03.2015 - 16:02

Третина всіх обласних енергокомпаній країни знаходяться під контролем депутата Держдуми Російської Федерації бізнесмена Олександра Бабакова. Про це йдеться в сюжеті Телеканалу 24".

"Можна говорити про обленерго, як про ту сферу, де найбільше присутній російський капітал. На сьогоднішній день найбільше інвестицій - в газорозподільні компанії. Відома група Бабакова володіє одним з найбільших пакетів цих компаній", - відзначає експерт з енергетики Сергій Дяченко.

Як наголошується в сюжеті, енергетичний бізнес Бабакова в Україні почав набирати обертів ще в часи президентства Леоніда Кучми в 2001 році росіянин став власником чотирьох обленерго.

"Бабаков відчував себе комфортно за будь-якої влади в Україні і легко домовлявся за місце під українським сонцем", - йдеться в сюжеті.

Хвиля приватизації, йдеться в сюжеті, яку ініціював екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров, дозволила Бабакову зміцнити свої позиції на енергетичному ринку України - в 2014 р. компанія "VS Energy" володіла вже 8 обленерго.

Група Бабакова також володіє бізнесом в центрі Києва. Як наголошується в сюжеті, рейдери Бабакова за підтримки міліції Печерська"віджали" один зі столичних готелів. "Управляти компанією в Києві поставили Михайла Спектора, єдиного українця серед групи Бабакова", - повідомляється в телесюжеті.

У вересні 2014 р. Бабаков потрапив у список осіб, які підпадають під санкції Євросоюзу. Зарубіжна преса неодноразово писала про зв'язок Бабакова з проросійською партією Марін Ле Пен у Франції та лобіювання ним Південного потоку через хабар заступнику міністра Болгарії.

"Дуже дивна ситуація, коли Україна фактично вимагає від санкцій Заходу проти Росії - індивідуальних та секторальних, але влада чомусь не реалізує таке право в Україні. І часто на зустрічах із західними дипломатами піднімається це питання", - сказав нардеп Андрій Левус.

Повідомляється, що в 2014 р. Бабаков заволодів ще одним пакетом акцій - "Чернівціобленерого".

Як наголошується в сюжеті, Бабаков має "своїх" людей і серед українських чиновників. Так, колишній віце-президент VS Energy Валерій Тарасюк працює в Національній комісії регулювання енергетики і комунальних тарифів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про факт постачання електроенергії на російський блокпост. Зазначається, що саме "Херсонобленерго" Бабакова безкоштовно надавала електроенергію.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top