ru ua

Денісова звернулася в ООН через арешт заступника глави Меджлісу в Криму

Денісова звернулася в ООН через арешт заступника глави Меджлісу в Криму Фото: Денісова звернулася в ООН через арешт заступника глави Меджлісу в Криму (Віталій Носач, РБК-Україна)

Омбудсмен Людмила Денісова звернулась до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет з проханням зупинити свавілля Росії й вплинути на звільнення незаконно затриманих громадян України. Це пов’язано з арештом заступника глави Меджлісу Нарімана Джелялова.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал уповноваженої України з прав людини Людмили Денісової.

У суботу, 4 вересня, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова затримали російські силовики після обшуків.

Протягом наступних двох діб, окупанти не розкривали інформацію щодо місцеперебування чоловіка. Згідно з повідомленням від прокуратури, силовики застосовували до Джелялова тортури й нелюдське поводження.

"Звертаюся до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет з проханням зупинити свавілля країни-окупанта та сприяти звільненню незаконно ув’язнених громадян України", - заявила сьогодні Денісова.

Також Денісова звернулась до уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалькової з вимогою вжити необхідні заходи й дотримуватися прав незаконно ув’язнених українців на Кримському півострові.