ua ru

Ківа здав в оренду чужу жомову яму: САП просить суд конфіскувати отриманий дохід

Ківа здав в оренду чужу жомову яму: САП просить суд конфіскувати отриманий дохід Фото: народный депутат от ОПЗЖ Илья Кива (Виталий Носач, РБК-Украина)

В декларації народного депутата співробітники Національного агентства з попередження корупції (НАЗК) виявили необґрунтований дохід у сумі 1,2 млн гривень за здачу в оренду чужий жомової ями. Їх конфіскують на користь держави.

Про це повідомила пресс-служба НАЗК.

У повідомленні відомства не вказується ім'я народного депутата. Джерело РБК-Україна в НАПКА підтвердило, що мова йде про народного депутата від партії "Опозиційна платформа - За життя" (ОПЗЖ) Іллі Ківі.

Зазначається, що у своїй декларації народний депутат вказав дохід у 1,2 млн гривень, отриманий ним від здачі в оренду об'єкта нерухомості (жомової ями, де зберігаються відходи від виробництва цукру), не маючи прав на його володіння. Таким чином, він отримав необґрунтований дохід.

НАЗК передало ці дані до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Після вивчення обставин справи був підготовлений позов до Вищого антикорупційного суду про "громадянську конфіскацію" необґрунтованого доходу народного депутата на користь держави.

У повідомленні НАЗК не вказується ім'я народного депутата.У відомстві зазначили, що це перший випадок в історії України, коли з нардепа в судовому порядку вирішили стягнути необґрунтований дохід.