ru ua

Давутоглу представить Туреччину на саміті з ЄС

Давутоглу представить Туреччину на саміті з ЄС Фото: Ахмет Давутоглу

Євросоюз узгодить з Туреччиною спільний план дій

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу візьме участь у саміті ЄС-Туреччина з питань міграції в неділю. Про це повідомляє агентство Anadolu посилаючись на джерело в уряді.

Як повідомляє агентство, Давутоглу провів переговори по телефону з Туском, за ініціативою якого відбулася розмова. Глава Євроради запросив турецького прем'єра на саміт. Давутоглу із задоволенням прийняв це запрошення і зазначив, що Туреччина готова до співпраці з партнерами з ЄС з усіх актуальних питань.

Туск додав, що саміт стане прискорення переговорів про вступ Туреччини в ЄС.

Євросоюз узгодить з Туреччиною загальний план дій, який передбачає з боку ЄС фінансову допомогу в розмірі трьох мільярдів євро, активізацію переговорів про вступ Туреччини в ЄС і прискорений процес скасування віз. Туреччина, у свою чергу, повинна допомогти охороняти спільний кордон, поліпшити умови проживання біженців в країні, запобігти приплив мігрантів в ЄС зі своєї території і повертати назад потрапили в Євросоюз з Туреччини нелегалів.

Нагадаємо, ЄС і Туреччина 29 листопада проведуть саміт у міграційній кризи. Дональд Туск підтвердив, що саміт Євросоюз-Туреччина пройде в Брюсселі 29 листопада. За його словами, мета саміту полягає в тому, щоб "надати імпульсу нашим відносинам і обмежити міграційні потоки".