Данилюк розповів про оновленому меморандумі з МВФ

Данилюк розповів про оновленому меморандумі з МВФ
Фото: Данилюк розповів про меморандумі з МВФ

Меморандум передбачає земельну, пенсійну і банківську реформу

Оновлений меморандум України та Міжнародним валютним фондом (МВФ) містить в собі положення про пенсійную, земельну, банківську та інші важливі реформи. Про це розповів міністр фінансів України Олександр Данилюк, передає кореспондент ТСН..

За його словами, для МВФ важлива збалансована пенсійна система, тому фонд вимагає від України провести таке реформування, в результаті якого буде відсутнім або зовсім скоротиться дефіцит Пенсійного фонду.

Також у меморандумі є положення про ринку землі. За словами Данилюка, ринку землі в Україні де-юре не існує.

"На практиці він є, землі купуються, продаються, все відбувається за сірим, дивним схемами", - констатував міністр.

Міністр підкреслив, що необхідно створити такі умови, при яких рынок землі запрацює, особливо для агросектору.

"Це наша конкурентна перевага - агросектор, але через обмеження, які ми самі встановили, ми не тільки робимо наших громадян біднішими, але також штучно обмежуємо потенціал агросектору", - зазначив глава Мінфіну.

Ну і третім основним пунктом меморандуму є реформування банківської системи, особливо державних банків. Данилюк повідомив, що на сьогоднішній день держава володіє 55% банківської системи України. Дуже важливо, підкреслив міністр, збалансувати цю ситуацію і скоротити вплив і участь держави в банківському секторі.

Нагадаємо, Данилюк підтвердив узгодження МВФ виділення чергового траншу Україні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся