Д.Фірташ має намір стати власником контрольного пакету банку "Надра"

Четвер 21 квітня 2011 09:27

Власник Group DF Дмитро Фірташ вчора сказав виданню, що ще не купував акції додаткової емісії банку "Надра" (почалася 14 квітня.), але сподівається отримати контрольний пакет його акцій, а 15% нової емісії готовий дозволити викупити закордонним фондам. Про це пише "Комерсант Україна".
"Ще невідомо, як будуть брати участь у підписці нинішні акціонери і як Нацбанк буде реєструвати емісію", - заявив він. Бізнесмен уточнив, що отримав листа від трьох зарубіжних фондів, які бажають викупити частина емісії: "Фонди, які мали по 2-3% в банку, на нас вийшли, надіслали листа "чи не проти ми, чи згодні ми". Вони побачили, що банк пережив кризу, і хочуть брати участь у підписці. Один впишеться в 5% акцій, інший - в 10%". Про частку третього він промовчав, як і про назви всіх фондів, сказавши, що вони "дуже відомі". Раніше шведський фонд East Capital, який володів 6,6% банку "Надра", заявляв про намір зберегти частку. Тимчасовий адміністратор банку Валентина Жуковська говорила про інтерес до підписки у британської компанії Silk Route (близько 2% банку).
У березні юристи фірми "Астерс", які представляли інтереси власника 30,74% банку "Надра" - Manmade Enterprises Ltd, говорили, що їх клієнт має намір брати участь у підписці і зібрав гроші. Вчора вони не могли підтвердити цю інформацію. В.Жуковська зазначила, що ніхто з діючих акціонерів поки не купував акції. "Але банк повністю зберіг право акціонерів брати участь у підписці, і рішення - за ними", - зазначила вона. Експерти вважають, що під виглядом інвестфондів зберегти свою частку мають намір саме діючі акціонери. Інформація про фізосіб-власників "Надра", яка раніше оприлюднювалася на сайті банку, відрізнялася спрямовується в НБУ. Реальними власниками були три групи акціонерів. "Я можу покласти гроші до фонду, і він від мого імені стане власником акцій будь-якого банку", - сказав один з банкірів.
Банкіри впевнені, що новим акціонерам банк нецікавий. "З огляду на фінансове і репутаційне стан банку, інвестиція в нього дуже сумнівна і може бути цікава тільки тим, хто вже має там активи", - вважає керуючий партнер ІК "Аваль Брок" Дмитро Полковський. "У вузькому колі Д.Фірташ не раз заявляв, що йому тільки треба забрати з банку свої депозити і що банк у нього викупить тому колишній голова правління Ігор Гіленко", - сказало джерело на банківському ринку. "Якщо це так, то для Д.Фірташа така угода - гарна інвестиція, тому що вартість українських банків вже піднялася до 1,1 капіталу і може рости", - додав Д.Полковський.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся