ua en ru

Chevron відмовилася від розвідки сланцевого газу в Литві

Американська енергетична компанія Chevron відмовилася від розвідки сланцевого газу в Литві. Своє рішення вона оголосила після перемоги на тендері на розвідку сланцевого газу в Литві, нарікаючи на зміни в законодавстві, які зробили розробку менш привабливою, повідомляє Reuters.

Chevron була єдиною компанією, яка подала заявку на участь в конкурсі на ділянку Шилутє-Таураге площею 1800 кв. км. Уряд Литви оголосив обрав Chevron переможцем місяць тому.

"Значні зміни до фіскального, законодавчого та регуляторного режиму в Литві істотно вплинули на операційні та комерційні засади інвестиційного рішення, порівняно із січнем 2013 р., коли компанія подавала свою заявку", - йдеться у повідомленні Chevron.

Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс заявив, що жалкує з приводу рішення компанії, проте визнав існування недостатньо чіткого регулювання.

"Парламент досі обговорює різні поправки, які можуть вплинути на використання вуглеводнів в нашій країні. Це означає, що перш за все нам потрібно мати законодавчу базу", - сказав він.

Серед пропозицій, які обговорюють в парламенті, - оподаткування розвідки сланцевого газу та нафти за ставкою 40%, що істотно більше нинішніх 16% для традиційних вуглеводнів.

"Уряд обговорить, чи оголошувати новий тендер на розробку сланцевого газу та нафти", - заявили в уряді.

Chevron повідомила, що залишиться в Литві, зосередившись на розвідці традиційних вуглеводнів на ділянці поблизу міста Ретавас.