На четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС почали насувати захисну арку

НовиниНадзвичайні події    14.11.2016 - 15:02
Фото: Чорнобильська АЕС
Фото: Чорнобильська АЕС

Після аналізу початкового етапу руху, процес насування продовжиться і має завершитися найближчими днями

На Чорнобильській атомній електростанції (АЕС) розпочався процес насування арки на об’єкт "Укриття" четвертого енергоблоку. Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

"Сьогодні, 14 листопада 2016 року о 14:15 розпочався процес насування арки на об’єкт "Укриття" четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, це зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами в середині об’єкту "Укриття".

"Наразі, найбільша з коли-небудь побудованих рухома наземна конструкція довжиною 165 м, висотою 110 м і загальною вагою 36200 т насувається в проектне положення та вже перемістилася на відстань 6 метрів.  Після аналізу початкового етапу руху, процес насування продовжиться і має завершитися найближчими днями", - повідомляють у відомстві. 

Крім того, у відомстві зазначають, що у листопаді 2017 року планується ввести об’єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій. Проектом передбачено, що нова споруда буде експлуатуватись упродовж 100 років і коштуватиме 1,5 млрд євро.

"Початок процесу насування арки на Чорнобильській АЕС  на об’єкт "Укриття" - це старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи... Вірю, що перетворення зони відчуження в безпечну територію стане прикладом зміни курсу екологічної політики в Україні в цілому", - зазгачив глава відомства Остап Семерак.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що відвідування зони відчуження призупинено до 29 листопада.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Уряд виділив 93,6 млн гривень на вирішення поточних проблем у зоні відчуження Близько 10 компаній цікавляться проектами сонячних електростанцій в зоні ЧАЕС, - Семерак
On Top