ЧЕСНО виявило схему фальсифікації виборів під депутата В'ячеслава Соболєва

НовиниПолітика    26.06.2017 - 14:55
Фото: В'ячеслав Соболєв
Фото: В'ячеслав Соболєв

За даними ЧЕСНО, на 33-му окрузі на виборах до Київоблради кожен четвертий виборець зіпсував бюлетень

Під час виборів до Київської обласної ради на окрузі, депутатом від якого за списками "БПП-Солідарність" став В'ячеслав Соболєв, був зіпсований кожен четвертий бюлетень, що може бути підтвердженням того, що результати виборів були сфальсифіковані. Про це пише координатор регіональної мережі "ЧЕСНО" Ірина Федорів.

"Кожен четвертий виборець зіпсував бюлетень. Це тенденція притаманна тільки 33-му округу на виборах до Київської облради. Якщо подивитися на статистику інших округів, то відсоток зіпсованих бюлетенів не перевищує 5", - пише Федорів.

Вона також опублікувала фото протоколу, згідно з яким, в голосуванні взяли участь 9500 громадян і з них 2,3 тисячі зіпсували бюлетені.

alt

Федорів впевнена, що це сталося через особливості виборчої системи. "Якщо раніше для перемоги на виборах через брак голосів треба було дофальшувати результат для перемоги на користь потрібного кандидата, то при новій системі досить просто зіпсувати бюлетені. Чим більше бюлетенів будуть визнані недійсними, тим вищим буде відсоток перемоги кандидата. У партійному рейтингу результат Соболєва виявився 19. Від поразки на виборах його відокремили 0,5% голосів у внутрішньопартійному рейтингу", - підкреслила активіст.

Вона також опублікувала коментарі спостерігача на тому окрузі, який підтвердив розбіжності паралельного підрахунку голосів і офіційного результату.

Федорів нагадала, що обранню Соболєва передував гучний скандал у ЗМІ. Так, одного з кандидатів від БПП звинувачували у можливому спонсоруванні бойовиків так званої "ДНР" і дружбі з Януковичем.

З цього приводу висловлювалися нардепи БПП, зокрема Юрій Луценко та Володимир Ар'єв. Останній після виборів обіцяв "чистку" партійних лав. При цьому, як підкреслила Федорів, Соболєв залишився кандидатом від БПП.

"В облраді Соболєв став членом бюджетної комісії. За результатами моніторингу ЧЕСНО, Соболєв став прогульником сесійних засідань ради. Пропустив 33% сесій в 2016 році, але насправді депутат не брав участі у 72% голосуваннях. Це може свідчити про те, що депутат реєструється (або це хтось робить за нього), але в сесійній залі він не бере участь в голосуваннях", - зазначає Федорів.

Як наголошується, спроби журналістів ЧЕСНО взяти коментар у Соболєва зазнали невдачі. За їхніми даними, депутат не відповідає на телефонні дзвінки і протягом декількох сесій журналісту ЧЕСНО не вдалося його відшукати в сесійній залі.

З посиланням на правоохоронців у публікації наголошується, що Соболєв таки дійсно курує бізнес на території так званої "ДНР". Про це свідчать документи, які оприлюднили ЗМІ.

"Якщо Соболєва відкличуть виборці і це узгодить партія БПП, то наступним депутатом в облраді може стати Володимир Чечет 1970 року. Саме він і повинен був бути депутатом облради, якби не така велика кількість зіпсованих бюлетенів по округу Соболєва", - пише Федорів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top