Чорнобильська зона залишиться "заповідником" комуністичного режиму

Чорнобильська зона залишиться "заповідником" комуністичного режиму
Фото: Чорнобиль і Прип'ять не торкнеться декомунізація

Інститут національної пам'яті назвав міста, яких не торкнеться декомунізація

Чорнобильська зона - єдине місце в Україні, де залишаться комуністичні символи. Про це розповів голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає прес-служба відомства.

"Чорнобиль і Прип'ять, а також 30-кілометрова зона навколо ЧАЕС - це місця, яких декомунізація не торкнется", - розповів Володимир В'ятрович.


За його словами, саме в 30-ту річницю Чорнобиля радянська топоніміка в Україні повинна залишитися тільки в тридцятикілометровій зоні відчуження: покинутій Прип'яті, порожніх селах, де немає кому змінювати і ні для кого.

Зазначимо, що в Україні триває декомунізація, в рамках якої відбувається очищення карти країни від тоталітарної пропаганди.

Раніше парламент вже перейменував 327 міст і сіл, понад 2500 вулиць отримали нові назви, в обласних центрах України демонтовано всі центральні монументи Леніну, змінюють найменування юрособи та ЗМІ.

Нагадаємо, майже половина Чорнобильської зони відчуження буде небезпечною для життя ще 24 тис. років.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся