Частина виведених з Росії активів західні компанії можуть інвестувати в Україну, - Дегрік

Частина виведених з Росії активів західні компанії можуть інвестувати в Україну, - Дегрік
Фото: Альона Дегрік (колаж РБК-Україна)

Експерт зазначила, що вперше в історії російський рубль, втрачаючи позиції, не тягне за собою гривню

Падіння фондових ринків у Росії може надати позитивний вплив на українську економіку. Таку думку висловила засновник і генеральний директор ФК "Леогеймінг Пей" (CEO LeoGaming) Альона Дегрік, повідомляють українські ЗМІ.

"Той факт, що США не тільки наклали санкції на російські компанії, але і пригрозили зробити те ж саме стосовно їхніх західних партнерів, неминуче викличе відтік активів з Росії. Зокрема, про виведення своїх активів з "Русала" вже заявила швейцарська Glencore. І тут є важливий момент для України, адже Glencore контролює Миколаївський глиноземний завод. Раніше він був "заточений" на "Русал" - в Росії немає свого виробництва глиноземів. Тепер Glencore буде змушена переорієнтувати завод на інші ринки - цілком можливо, що і на український. А значить, можна чекати нових інвестицій в українську економіку. І це тільки перший такий приклад", - зазначила Дегрик.

Експерт також вважає, що реакція українського фінансового ринку на "чорний понеділок" в Росії свідчить про те, що Національному банку за останні роки вдалося посилити фінансову незалежність країни.

"Мабуть, вперше в історії російський рубль, втрачаючи позиції, не тягне за собою гривню. Національна валюта продовжує зміцнюватися по відношенню до рубля, в тому числі. Це говорить про грамотну політику НБУ не тільки сьогодні, але і в попередні кілька років", - підкреслила вона.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся