Колишній заступник голови правління "Родовід Банку" купує Європейський банк раціонального фінансування

Вівторок 24 квітня 2012 08:51

Народний депутат Олександр Шепелєв продає невеликий Європейський банк раціонального фінансування колишньому заступнику голови правління "Родовід Банку" Дмитру Єгоренку. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Минулого тижня збори акціонерів Європейського банку раціонального фінансування (ЄБРФ) вирішили звільнити голову наглядової ради банку Валерія Солода і члена ради Олену Кузнєцову. Вони володіють 0,0001% і 0,001% акцій банку відповідно. Головою ради призначено Дмитро Єгоренко (0,0002%), а членом - Христина Ханович (0,0001%). Як з'ясувало видання, новий голова наглядової ради стане реальним власником ЄБРФ. На 1 січня 2012 р. народний депутат Олександр Шепелєв, за даними НБУ, володів 16,39% банку напряму (36,48% опосередковано), його дружина Галина Шепелєва - 36,485 і 56,77% відповідно. "Я продав всі 100% банку. Ми домовилися, що гроші покупець віддасть пізніше. Він (Дмитро Єгоренко) став головою наглядової ради і тепер міняє команду", - розповів виданню Шепелєв.

За даними НБУ, на 1 січня ЄБРФ (до 2006 р. - банк "Донкредитінвест") займав 160-е місце за активами 231 млн грн із власним капіталом 190,8 млн грн (статутний - 153 млн грн). Його кредитний портфель становив 237,7 млн грн, з яких основна сума - 224,5 млн грн - позики підприємствам.

Команда в ЄБРФ почала змінюватися ще місяць тому. 26 березня був звільнений голова правління Андрій Клен. На вакантне місце призначена Марія Шестакова, яка до грудня 2011 р. була директором одного з відділень "Родовід Банку". "Ми дійсно зараз посилюємо команду, якій ставимо завдання підняти за рік банк на дві групи вгору. Останні два роки банк не розвивався, не кредитував, а тепер ми заведемо нових клієнтів, зокрема тих, які обслуговувалися в "Родовід Банку", - повідомив виданню Єгоренко. - Є старі клієнти в чорній металургії. Прийдуть нові - з сектора металообробки. Члени правління прийшли також з "Кредитпромбанку", ПУМБ. Відповідно, з цих банків також перейдуть клієнти. Ми сконцентруємося на кредитуванні малого та середнього бізнесу, якому в одні руки будемо видавати по 4-4, 5 млн грн". Також, за його словами, компанії Шепелєва погасять кредити перед ЄБРФ за кілька місяців.

Джерело видання на банківському ринку стверджує, що після узгодження операції в НБУ Єгоренко завершить купівлю банку за "досить велику суму". Поки сторони не розголошують суму угоди, яку експерти оцінюють в межах 4-7 млн дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся