ua en ru

Буславець назвала головних винних в енергійній кризі України

Буславець назвала головних винних в енергійній кризі України Фото: Андрій Герус

Напади та маніпуляції голови комітету Верховної ради з питань енергетики та ЖКУ Андрія Геруса щодо колишнього керівництва Міністерства енергетики є спробою приховати свою антиукраїнську діяльність на користь північного сусіда.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на заяву екс-міністра енергетики України Ольги Буславець у Facebook.

"Андрій Герус у своєму, як йому здається, "тонкому" іронічному стилі, почав звинувачувати "тодішнього керівника Міненерго Буславець" у створенні "ферми" з виробництва криптовалюти на території Запорізького феросплавного заводу. Схоже, Герус за час перебування на посаді добре вивчив теорію маніпулювання суспільною думкою, у тому числі такий популярний прийом, як відволікання уваги. І коли нічого сказати насправді, то залишається застосовувати цю теорію на практиці. На момент здійснення описаного аукціону купівлі-продажу електричної енергії (21.12.2020), я вже місяць як не була керівником Міненерго (нагадую, що Кабінет міністрів 20.11.2020 скасував рішення про покладання на мене функцій в.о. міністра)", - сказала вона.

Водночас, Буславець нагадала, що саме Герус своїми правками відкрив імпорт електричної енергії з РФ та Білорусі.

"Причому, зроблено це було в період профіциту електроенергії. І протягом другої половини 2019-початку 2020 року з РФ та РБ було імпортовано понад 1,1 млрд кВтг електричної енергії. Ця електроенергія призначалася для продажу на ринку двосторонніх договорів певним промисловим підприємствам. Як наслідок залучення імпорту справило вкрай негативний вплив на економіку підприємств електроенергетичного та вугільного комплексів та сприяло паливній розбалансованості", - зазначила вона.

Екс-міністр також нагадала про негативні наслідки такого рішення, яке, за її словами, призвело до енергетичної кризи.

"В умовах профіциту електроенергії імпорт витіснив українську генерацію; просіли ціни на ринку "на добу вперед"; почали зростати борги, у тому числі державних "Енергоатом", "Укренерго", КП "Гарантований покупець"; навесні-літом минулого року призупинилася робота низки шахт та почалися масові страйки шахтарів, виробничий ресурс вітчизняного вугільного комплексу був ослаблений, наслідки чого пожинаємо і сьогодні. Крім того, бездіяльність Геруса як голови профільного Комітету ВРУ призвела до глибокої кризи в секторі альтернативної енергетики, яка коштувала кілька додаткових мільярдів боргів державним "Укренерго" і КП "Гарантований покупець" перед ВДЕ, за які заплатить споживач", - наголосила Ольга Буславець.