Британська BP підтвердила, що починає переговори з "Роснєфтью" з продажу долі в ТНК-BP

Британська нафтогазова компанія BP Plc. підтвердила, що розпочне переговори з "Роснєфтью" про можливий продаж їй долі в компанії ТНК-BP. Паралельно переговорам з "Роснефтью" і, можливо, "іншими зацікавленими сторонами", BP вестиме добросовісні консультації з консорціумом AAR ("Альфа-групп", "Аксесс Індастріз", "Ренова") "згідно своїм законним зобов'язанням". Про це говориться в прес-релізі британського концерну.

BP вітає зацікавленість "Роснєфті" в можливому придбанні долі британського концерну в ТНК-BP і підтверджує, що сторони підписали угоду про конфіденційність.

BP не надає яких-небудь завірень або гарантій, що укладе які-небудь операції відносно долі в ТНК-BP. Подальші оголошення робитимуться в міру необхідності.

Раніше сьогодні ВАТ "НК "Роснєфть" повідомило, що проінформувало BP про свою зацікавленість в можливому придбанні її долі в ТНК-BP. НК "Роснефть" вважає, що придбання долі BP в TНК-BP відповідатиме інтересам як акціонерів компанії "Роснефть", так і акціонерів BP, і буде направлено на подальший розвиток ТНК-BP.

18 липня 2012 р. повідомлялося, що другий акціонер ТНК-BP - консорціум AAR - офіційно повідомив BP про намір вступити в переговори про викуп 25% акцій їх спільного підприємства ТНК-BP. Згідно акціонерній угоді ТНК-bp, в AAR і BP є 90 днів на ведення переговорів. У травні ц.р. AAR вже заявляв про намір викупити половину долі BP в ТНК-BP за поточною ринковою ціною.

Нагадаємо, ААР і BP є власниками на паритетній основі спільного підприємства ТНК-BP.

Розлад між акціонерами СП стався після оголошення про укладення стратегічного договору BP з ВАТ "Роснефть" в 2011г., тоді ААr через суд розладнала операцію. Як повідомлялося, 1 червня ц.р. BP повідомила консорціум AAR про потенційний продаж своєї долі в ТНК-bp. Рішення було прийняте після здобуття BP повідомлення від можливого покупця її долі в ТНК-bp. У повідомленні BP також наголошується, що на даний момент здійснення якої-небудь транзакції не гарантується. За даними зарубіжних ЗМІ, BP тоді отримала пропозицію від російської нафтогазової компанії, контрольованої державою. Експерти в числі претендентів називали "Роснефть", "Роснефтегаз" і "Сургутнефтегаз", а також Газпром. Проте офіційно ця інформація не підтверджувалася.

TNK-BP International Ltd. (ТНК-BP) - третя найбільша нафтова компанія Росії, акціонерами якої на паритетній основі є британські BP і консорціум ААР ("Альфа груп", "Аксесс Індастріз", "Ренова"). ТНК-BP володіє приблизно 50% російській нафтогазовій компанії "Славнефть". ТНК-BP припадає на частку близько 16% обсягу видобутку нафти в Росії (включаючи долю ТНК-BP в компанії "Славнєфть"). Сукупні доведені запаси компанії складають 9 млрд 115 млн барр. нафтового еквіваленту за станом на 31 грудня 2011г. У 2011г. компанія збільшила власний видобуток рідких вуглеводнів на 1,2% - до 74 млн 627 тис. т, видобуток газу - на 10,9% - до 14 млрд 293 млн куб. м. Чистий прибуток компанії по US GAAP в 2011 р. виросла на 54% в порівнянні з 2010 р. - до 8 млрд 981 млн дол.

В Україні ТНК-BP володіє і має намір продати Лісичанський НПЗ. Реорганізувати український бізнес ТНК-ВР довелося із-за його збитковості. Чистий консолідований збиток компанії в Україні в 2010 і 2011 рр. склав 68 млн дол. і 23 млн дол. відповідно.

НК "Роснєфть" належить на 75,16% державному ВАТ "Роснефтегаз", останніми акціями володіє широкий круг інвесторів. До 2015г. держава планує передати інвесторам до 25% в статутному капіталі компанії. Аудірованниє доведені запаси "Роснефті" по класифікації PRMS на кінець 2010г. складали 22,77 млрд барр. нафтового еквіваленту. У 2011г. видобуток вуглеводнів компанії виріс в порівнянні з попереднім роком на 2,5% - до 122 млн т нафти і газового конденсату. Нагадаємо, в 2011г. "Роснефть" отримала 316 млрд крб. чистого прибутку по міжнародних стандартах фінансової отчет6ности (МСФЗ), що на 13,5% нижче за аналогічний показник по стандартах US GAAP (365 млрд руб.).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся