У Британії заявили, що США і європейським союзникам загрожує "конфлікт" режимів санкцій

Середа 23 травня 2018 17:45
У Британії заявили, що США і європейським союзникам загрожує "конфлікт" режимів санкцій
Фото: Алан Дункан (alanduncan.org.uk)

Раніше США пригрозили Ірану "найжорсткішими в історії" санкціями

Головний представник уряду Британії застеріг про небезпеку для системи міжнародних санкцій внаслідок можливого "конфлікту" санкційних режимів США і Європи. Про це заявив державний секретар країни у справах Європи і Америки Алан Дункан, передає "Голос Америки".

Після рішення президента США Дональда Трампа про відмову від міжнародної іранської ядерної угоди державний секретар США Майк Помпео оголосив, що Тегеран очікують "найжорсткіші в історії санкції".

Проте європейські учасники іранського угоди: Великобританія, Франція і Німеччина розійшлися з Вашингтоном у цьому питанні, і заявили, що будуть намагатися зберегти угоду, яка знімає з Ірану більшість санкцій в обмін на обмеження іранських ядерних програм.

У свою чергу Дункан заявив, що після офіційного припинення членства Великобританії в Євросоюзі, Лондон буде "майже напевно" і надалі дотримуватися режиму європейських санкцій, оскільки британські зовнішньополітичні цілі не зміняться.

Зараз британський парламент завершує роботу над новими власними законами про санкції, які почнуть діяти окремо від ЄС з наступного року.

"Ми бачимо появу багатьох ускладнень, не так у наших спільних поглядах на Росію, як, наприклад, стосовно того, що Сполучені Штати роблять щодо Ірану, де ми бачимо, що британські компанії, які можуть мати якісь зв’язки з іранськими суб’єктами, можуть опинитися під американськими санкціями", - сказав Дункан.

Нагадаємо, США погрожують ввести "найжорсткіші санкції в історії" щодо Ірану. При цьому 18 травня Європейський союз запустив механізм блокування санкцій США. Зокрема, Європейська комісія зробила кроки по збереженню інтересів європейських компаній, що інвестують в Іран, і продемонструвала прихильність ЄС ядерної угоді. Так, рішенням ЄК запущений формальний процес активізації "блокуючої постанови", згідно з якою компанії ЄС захищені від наслідків недотримання санкцій США, а також дозволяється Європейському інвестиційному банку підтримувати інвестиції ЄС в Іран.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся