Brexit відчутно вдарив по котируваннях авіакомпаній, - IATA

НовиниЕкономіка    12.07.2016 - 13:43
Фото: вихід Британії з ЄС вдарив по котируваннях авіакомпаній
Фото: вихід Британії з ЄС вдарив по котируваннях авіакомпаній

У середньому, котирування акцій авіакомпаній в червні впали на 11,6%

Невизначеність, що виникла в наслідок Brexit, завдала відчутного удару по котируваннях акцій авіакомпаній. Про це свідчать дані щомісячного фінансового моніторингу Міжнародної асоціації повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA).

Як наголошується, в середньому, котирування акцій авіакомпаній в червні знизилися на 11,6%, за період з початку 2016 року - більш ніж на 21%. Найбільш сильно вплинули на підсумки референдуму акції європейських авіакомпаній -падіння котирувань за місяць склало 24,6% - максимальний показник за період з вересня 2001 року. Котирування акцій північноамериканських і азіатських перевізників знизилися на 10,6% та 3,0% відповідно.


З іншого боку, фінансові результати авіакомпаній за підсумками першого кварталу свідчать про сприятливий початку року. Так, прибуток авіакомпаній в вибірці IATA за перший квартал 2016 року на 25% вище, ніж роком раніше.

За період з початку 2016 року середня прибутковість від перевезень скоротилася приблизно на 9% в річному обчисленні в доларовому вираженні, у постійній валюті падіння склало 6%. Проте, ціни на нафту виросли з початку року приблизно на 80%, і тиск низьких паливних цін на прибутковість, за прогнозами IATA, буде слабшати.

Нагадаємо, раніше американський мільярдер Джордж Сорос розповів, як уникнути розвалу ЄС після Brexit.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top