Brexit в довгостроковій перспективі може зробити економіку Великобританії сильнішою, - аналітик

Середа 29 березня 2017 15:35
Brexit в довгостроковій перспективі може зробити економіку Великобританії сильнішою, - аналітик
Brexit в довгостроковій перспективі може зробити економіку Великобританії сильнішою

На думку аналітика, Brexit зовсім не означає, що всі торговельні зв'язки між Британією та ЄС будуть втрачені

Brexit в довгостроковій перспективі може зробити економіку Великобританії сильнішою. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав старший аналітик "Альпарі" Роман Ткачук.

"Brexit зовсім не означає, що всі торговельні зв'язки між Британією і Європою будуть загублені. Євросоюз – найбільший торговий партнер Великобританії. Але зараз, можна сказати, відбулася найбільш проста частина – формальне розлучення між партнерами, а тепер почнеться розподіл майна. Обговорення умов виходу Великобританії з союзу будуть предметом обговорень 27 урядів європейських країн. Мей через два роки має намір повернути контроль над законотворчістю і потоками робочої сили", - сказав аналітик.

Він упевнений, що важливим є те, як саме буде відбуватися процес виходу: "за жорстким сценарієм (вихід без угод) або істотних потрясінь вдасться уникнути".

"Судячи з усього, майбутні проблеми хвилюють і інвесторів. Британський фунт в останні дні перебуває під тиском. З учорашнього дня GBP/USD знизився на 1,5%, до 1,24. З моменту проведення референдуму з Brexit фунт втратив 17%, але в останні місяці був досить стабільний. Не виключено, що фунт чекає новий виток ослаблення. Ряд європейських банків вже зменшили штат своїх лондонських офісів, так що статус Лондона як фінансової столиці світу може опинитися під загрозою", - зазначив Ткачук.

Крім того, експерт переконаний, що проблеми можуть відчути і британські експортери, їм доведеться налагоджувати нові торговельні зв'язки з європейськими споживачами.

"Крім усього іншого, зростають відцентрові сили всередині самої Великобританії, невдоволення висловлюють Шотландія і Північна Ірландія. У короткостроковому плані Brexit, тим більше за жорстким сценарієм, дійсно, негатив для фунта. Але в довгостроковій перспективі він може зробити економіку Великобританії сильнішою", - резюмував він.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся