На БрАЗ заявили про скасування судом рішення щодо звинувачень "Київоблгазу"

Четвер 24 травня 2018 10:49
На БрАЗ заявили про скасування судом рішення щодо звинувачень "Київоблгазу"
Ілюстративне фото (Pixabey)

На підприємстві розповіли про рішення суду

Господарський суд Київської області 10 травня виніс рішення, яким фактично відмінив звинувачення ПАТ "Київоблгаз" в розкраданні Броварським алюмінієвим заводом природного газу на суму майже 48 мільйонів гривень. Про це йдеться в заяві на сайті БрАЗ.

За даними підприємства, в грудні 2017 року "Київоблгаз" пред'явив одному з орендарів Броварського алюмінієвого заводу претензії в некоректній роботі лічильника природного газу. Наслідком цього, на думку газового оператора, стало необліковане споживання газу, яке тривало протягом півтора років.

"Отримавши відмову в оплаті необґрунтовано пред'явленої претензії, ПАТ "Київоблгаз" вирішив втягнути у розгляд Броварської алюмінієвий завод (на території якого знаходився вузол обліку газу), вибравши шлях тиску на керівництво підприємства. У свою чергу, Броварський алюмінієвий завод, з яким Київоблгаз уникає вступати в прямі договірні відносини з 2017 р., надав своєму орендареві всебічну юридичну підтримку: орендар звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів, прагнучи розібратися в конфліктній ситуації цивілізованим шляхом", - йдеться в заяві компанії.

10 травня в ході судового засідання було встановлено, що лічильник справно функціонував з моменту його встановлення 6 січня 2016 р. Це підтверджено численними актами перевірок та експертизами, йдеться у повідомленні. 

У БрАЗ додали: "В суді головний метролог ПАТ "Київоблгаз" визнав той факт, що в 2017 р., в ході планової перевірки обладнання, він разом зі своїми фахівцями провів маніпуляції з лічильником з численними порушеннями і в неатестованій лабораторії. У підсумку, претензії газового монополіста до орендаря Броварського алюмінієвого заводу, побудовані на сфабрикованих даних, були визнані судом неспроможними".

"З моменту виникнення господарського спору наше підприємство зазнавало тривалого тиску з боку "Київоблгазу" в стилі "лихих дев'яностих". У грудні минулого року ми неодноразово піддавалися силовим атакам, вжитим працівниками монополіста під прикриттям неідентифікованих "тітушок", які намагалися відключити від газопостачання. 21 грудня 2017 р., в порушення усіляких правових процедур, "Київоблгаз" припинив постачання газу на завод, що призвело до зупинки безперервного циклу виробництва і спричинило значні збитки.

Все це відбувалося в розпал опалювального сезону і від "перекриття вентиля" "Київоблгазом" постраждав не тільки наш завод, але і ряд інших підприємств, розташованих в броварській промзоні", - цитують у прес-службі Сергія Шапрана, голову правління групи компаній Alumeta Group, частиною якої є Броварський алюмінієвий завод. Він також заявив про намір добитися компенсації збитків, пов'язаних з порушенням безперервного циклу роботи підприємства.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся