ru ua

Бійці батальйону "Дніпро-1" систематично дестабілізують вибори на окрузі №59, - члени ОВК

Бійці батальйону «Дніпро-1» систематично дестабілізують вибори на 59-тій дільниці в Донецькій області, повідомляють члени ОВК №59 та очевидці.

Бійці батальйону «Дніпро-1» систематично дестабілізують вибори на 59-тій дільниці в Донецькій області, повідомляють члени ОВК №59 та очевидці.

Сьогодні кілька озброєних людей увірвалися в приміщення окружкому і під погрозами зажадали негайно обрати голову комісії. Після інциденту із закликом проголосувати до окружкому звернулася заступник голови ОВК №59 Оксана Михненко.

«У нас склалася нестандартна ситуація. Ви всі присутні бачили і чули, нас надійшли погрози щодо того, що зараз буде боляче в зв'язку з тим, що ми не обрали головуючого на сьогоднішнє засідання. На поточний момент на увазі того, що я реально розумію, що дане питання стосується життя і здоров'я всіх членів комісії, я ставлю на голосування питання про обрання головуючого», - сказала вона.

На її думку, міліція не може запобігти таким випадкам. «Міліція там була, міліція їх не затримала, своєї особистої грудьми ми туди не встанемо», - підкреслила Оксана Михненко.

Секретар комісії Алена Фурман, яка знаходиться на пізніх термінах вагітності, додала, що увірвалися, погрожували та ЗМІ. «У нас є телебачення, якому щойно погрожували, що розіб'ють камеру, якщо включите ... Вбіг представник« Дніпро-1 »... Це був тиск на комісію, він прийшов, не знаючи, накричав, нагримав», - сказала вона.

Члени комісії уточнили, що один з загрожували був «довіреною особою кандидата в депутати Валентина Манько» - бойового командира «Дніпра» і «Правого сектора».

Нагадаємо, приблизно в 15:20 в окружну виборчу комісію в Велика Новосілка зайшли озброєні люди з батальйону «Дніпро-1» разом з довіреною особою одного з кандидатів. Вони зажадали від членів ОВК обрати голову протягом години. В іншому випадку погрожували захопити приміщення. Події відбувалися на очах чергували в комісії міліціонерів, які навіть не спробували перешкодити втручанню в роботу комісії.

Крім того, на трьох виборчих дільницях цього ж округу були викрадені і незаконно утримуються 6 спостерігачів на виборах. За даними очевидців, бійці «Дніпро-1» спільно з міліцією Великоновосілківського райвідділу під'їхали до ділянки 140095 і під загрозою зброї вивели з виборчої дільниці двох спостерігачів. Людей підвели до легковій машині, куди до цього кинули гранату, і змусили відкрити двері машини. Після цього спостерігачів звинуватили в підкиданні гранати і відвезли в Великоновосілківський райвідділ міліції, де незаконно утримують.

Аналогічна ситуація сталася на ділянці 140096, де також були викрадені спостерігачі та відвезені до райвідділу. Серед незаконно затриманих - представники самовисуванця Сергія Сажко, а також громадської організації «Континент».

Спостерігач від Міжнародної комісії з прав людини Васик Рафаїл Марцин підтвердив, що в Велика Новосілка Донецької області було викрадено двоє спостерігачів.

"Це не наші спостерігачі, інші, але цю інформацію нам передали", - заявив він.

Напередодні виборів в Курахово (Донецька обл.) На території 59 ОВК озброєні люди захопили і утримували Ігоря Г. - керівника групи агітаторів по Великоновосілківського району за кандидата в депутати Сергія Сажко. Тільки після втручання представників штабу Сажко його відпустили.