Бойко заявив про спроби перекласти на нього відповідальність за скандальне придбання бурових вишок

Бойко заявив про спроби перекласти на нього відповідальність за скандальне придбання бурових вишок
Фото: Юрій Бойко (РБК-Україна)

Бойко прокоментував заяву генпрокурора

Голова фракції "Опозиційний блок", народний депутат Юрій Бойко прокоментував в ефірі "112 каналу" заяву генерального прокурора Юрія Луценка щодо справи про закупівлю бурових установок для компанії "Чорноморнафтогаз".

Бойко зазначив, що вперше з початку скандалу в 2011 р. звернули увагу на юридичні факти. Зокрема те, що коли Бойко очолював Міністерство палива та енергетики, цей державний орган ніколи не брав участь у закупівлі бурових установок для видобутку газу на Чорноморському шельфі.

"У нас не було повноважень це робити. Згідно із законодавством, цим займаються господарюючі суб'єкти, і проведенням тендера займалася одна з дочірніх компаній НАК "Нафтогаз України", - заявив Бойко.

При цьому Бойко підтвердив, що Україна потребувала закупівлі бурових високого класу. Нардеп зазначив, що саме завдяки роботі закуплених установок у 2013 році компанія "Чорноморнафтогаз" вдвічі збільшила видобуток газу на шельфі Чорного моря. За його словами, "це дозволило повністю забезпечити потреби Криму у природному газі, а також поставляти додаткові обсяги газу на материкову Україну".

Згадуючи події 2011-2013 рр., глава "Опозиційного блоку" заявив, що проти нього як міністра енергетики у ЗМІ була організована "чорна" медіа-кампанія з метою звільнення з посади міністра. Вказівки щодо дискредитації, за словами Бойка, були отримані від оточення екс-президента України Віктора Януковича.

"Після закупівлі бурових у 2011 році Міністерство енергетики і я особисто, опинилися під шквальним вогнем критики і розгорнутої замовної інформаційної кампанії. Основними причинами цього були: по-перше, таким чином реальні організатори закупівлі бурових намагалися замести сліди і перекласти відповідальність на мене. По-друге, була спроба звільнити мене з посади міністра, тому що у так званої "молодої" команди Януковича були свої плани на міністерство", - заявив Бойко.

Нагадаємо, як заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, Генеральна прокуратура не встановила причетність Бойко до схем розкрадання коштів на закупівлі бурових установок "Чорноморнафтогазу".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся