ua ru

Великий попит на iPhone5S виснажив запаси Apple

Незважаючи на часті негативні відгуки про недавно анонсований смартфон iPhone 5S, апарати розлетілися як гарячі пиріжки. Старт продажів був даний 20 вересня, і за вихідні запаси айфонів виснажилися до такої міри, що найближча дата наступних відвантажень перенеслася на жовтень.

Незважаючи на часті негативні відгуки про недавно анонсований смартфон iPhone 5S, апарати розлетілися як гарячі пиріжки. Старт продажів був даний 20 вересня, і за вихідні запаси айфонів виснажилися до такої міри, що найближча дата наступних відвантажень перенеслася на жовтень.

У коментарі виданню AllThingsD представники компанії відзначили "неймовірний" попит на нові апарати: "Неймовірний попит на iPhone призвів до того, що на даний момент ми розпродали всю партію смартфонів, в деяких магазинах залишилося кілька штук 5S певних кольорів".

Фотогалерея: "iPhone 5S і iPhone 5C надійшли в продаж"

Примітно, що найбільш популярним у "яблофілів" став iPhone 5S у золотистому корпусі, попит на який побив всі очікування: в більшості магазинів майже не залишилося цих пристроїв, в кращому випадку - лише по одному, повідомляє Business Insider. У США "золоті" iPhone розкупили протягом 28 хвилин.

"Попит на 5S в золотому корпусі був настільки високим в Китаї та Гонконгу, що Apple попросила постачальників скоріше збільшити їх виробництво", - повідомляє джерело виданню The Wall Street Journal. За даними Business Insider, брак "золотих" айфонів також відчувалася у США, Великій Британії та Австралії.

Терміни відвантажень для всіх моделей в США збільшилися з більш-менш конкретних 7-10 днів до "в жовтні". У перші кілька годин з моменту початку продажів нових смартфонів американський Apple Store Online клятвено обіцяв укластися з відвантаженням протягом одного, максимум трьох днів.

Втім, попит на "бюджетного" колегу 5S виявився не таким приголомшливим: один з операторів в США повідомив Reuters, що кількість попередніх замовлень на iPhone 5C менше на 60-70% в порівнянні з тим, що очікувалося.

У минулому році за першу добу на iPhone 5 було оформлено понад 2 млн попередніх заявок, що вдвічі більше у порівнянні з iPhone 4S. Поки що офіційні представники Apple зберігають мовчання з приводу конкретних цифр предзаказанных пристроїв.

Франческо Джеронімо з IDC вважає, що в 2013 р. постачання на ринок iPhone 5C перевищать поставки iPhone 5S. Експерт вказує, що iPhone 5C виявиться до вподоби багатьом новим покупцям завдяки широкому вибору кольорів. А Кеті Хаберті з Morgan Stanley вважає, що до кінця поточного фінансового кварталу, який закінчиться через 2 тижні після дебюту нових пристроїв, що Apple зможе реалізувати 34,5 млн смартфонів.

У п'ятницю нові iPhone надійшли в продаж у США, Австралії, Канаді, Китаї, Франції, Німеччині, Гонконзі, Японії, Пуерто-Ріко, Сінгапурі та Великобританії. Українські рітейлери очікують пристрою до кінця листопада.

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Реалізує частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані в США, Канаді, Великобританії, Японії та інших країнах. На компанію працюють близько 60,4 тис. осіб.