Більшість українців вважають, що країна розвивається в неправильному напрямку, - "Рейтинг"

Більшість українців вважають, що країна розвивається в неправильному напрямку, - "Рейтинг"
Фото: група "Рейтинг" оприлюднила результати дослідження

Переважна більшість українців (78%) вважають, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2016 року.

Так, згідно з результатами, 11% опитаних вважають, що справи в Україні розвиваються правильно. При цьому 89% опитаних вважають, що соціально-економічна ситуація в Україні погіршилася за останні два роки, 9% думають, що вона не змінилася, 1% - побачили покращення. 52% очікують, що у наступні два роки соціально-економічна ситуація в Україні погіршиться, 23% -  не зміниться, і лише 11% вірять, що покращиться.

Головною причиною соціально-економічного стану, в якому зараз перебуває Україна, дві третини опитаних людей визначили корупцію у вищих ешелонах влади. 47% вважають головною причиною військові дії на Донбасі, 43% - вплив олігархів, 37% - захист представниками влади власних, а не державних інтересів, 36% - непрофесіоналізм влади, 32% - небажання депутатів ухвалювати потрібні закони, 26% - корупцію у місцевій владі, 25% - дії Росії проти України, 23% - відсутність єдності в суспільстві, 18% - діяльність попередньої влади, 15% - повільне просування реформ, 14% - небажання українців змінюватися самим і змінювати країну, 12% - Євромайдан, 10% - відсутність союзників України на світовій арені.

Про корупцію у вищих ешелонах влади, як головну причину, частіше згадували на Півдні та Сході країни. Військові дії на Донбасі як основну причину більше виділяли мешканці Заходу та Сходу.

69% опитаних вважають, що відповідальність за нинішній соціально-економічний стан несе, передусім, президент Порошенко, 36% вважає, що відповідальність несе Яценюк, 32% - Янукович, 30% - Гройсман.

При цьому 46% опитаних підтримують ідею відставки президента України та призначення нових виборів глави держави, 42% - не підтримують. Розпуск парламенту та призначення нових виборів до Верховної Ради України підтримують 45% опитаних, не підтримують 42%.

Аудиторія: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 10-17 листопада 2016 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся