Болгарія вирішила відмовитися від російських бойових літаків

НовиниНадзвичайні події    07.10.2014 - 08:14
Це рішення передбачено концепцією "Болгарія в НАТО - 2020".

Це рішення передбачено концепцією "Болгарія в НАТО - 2020". Глава Міноборони мотивував цей намір тим, що країна повинна стати незалежною від Росії.

Тимчасовий уряд Болгарії збирається відмовитися від використання російських бойових літаків. Це рішення передбачено концепцією "Болгарія в НАТО - 2020", повідомляє болгарська газета "Труд".

Згідно з цим планом, пріоритетними стануть інвестиції у новий тип бойових літаків, модернізацію бельгійських фрегатів, створення батальйонних бойових груп, придбання нових 3D-радарів і модульного патрульного корабля.

Тимчасовий уряд Георгія Близнашки вже прийняло рішення, що до 2020 року на землі залишаться" всі російські реактивні винищувачі і вертольоти. Мова йде про 15 Міг-29, шести Міг - 21 і 14 бомбардувальники СУ-25.

Міністр оборони Велізар Шаламанов мотивував рішення уряду про те, що країна повинна стати незалежною від Росії.

Натомість російських літаків Болгарія збирається закупити вісім нових винищувачів. На це, за словами Шаламанова, буде потрібно 600 млн лев. Експерти видання підкреслюють, що на ці гроші можна придбати три нових європейських винищувача Eurofighter Typhoon вартістю 100 млн євро кожен, або купити на цю суму старі американські винищувачі F-16.

Поки не ясно, як будуть проходити переговори по старих F-16. У 2013 році Болгарія хотіла викупити їх у Португалії, нагадує видання. Є ще як мінімум два варіанти - безпосередньо через уряд США або у Греції, яка купила нові літаки і готова позбутися старих машин.

Протягом шести місяців Міноборони має визначитися щодо закупівлі нових винищувачів. Згодом свої пропозиції уряд представить на розгляд у парламент.

Видання зазначає, що у зв'язку з відмовою від російських військових літаків без роботи залишаться близько 300 військових летчикой та інженерів.

Нагадаємо, раніше глава Служби безпеки України Валентин Наливайченко повідомляв, що понад 60 військових літаків Росії знаходяться біля кордону з Україною.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top