ua en ru

Бойовики спільно з російськими прикордонниками пропускають громадян через пункт "Довжанський", - ІО

Бойовики спільно з російськими прикордонниками пропускають громадян через пункт пропуску "Довжанський" (Луганська область).

Бойовики спільно з російськими прикордонниками пропускають громадян через пункт пропуску "Довжанський" (Луганська область). Про це у своєму Facebook повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень, представник групи "Інформаційне опір" (ІО) Дмитро Тимчук.

"У пункті пропуску "Довжанський" через кордон з Росією бойовики з терористичних організацій, що діють на Донбасі, самовільно організували "оформлення пропуску" громадян через держкордон. З боку Росії у взаємодії з ними працюють російські прикордонники", - написав Тимчук.

При цьому він нагадав, що згідно до діючої договірної бази між Україною і РФ, у разі закриття однієї зі сторін пункту пропуску, інша сторона також зобов'язана припинити пропуск громадян через кордон на цій ділянці.

За даними ІО, російська сторона була повідомлена про припинення діяльності пункту пропуску "Довжанський" (і ще 7 таких об'єктів з української сторони).

Відзначимо, в Держприкордонслужбі України повідомили, що відомство не контролює пункт пропуску "Довжанський", він вважається закритим. При цьому в українських прикордонників поки немає інформації, чи здійснюється на даний момент оформлення громадян через цей пункт пропуску.

Нагадаємо, 5 червня 2014 р. Держприкордонслужба України закрила ряд пунктів пропуску на кордоні з Росією, в т.ч. "Довжнаський", через атаки бойовиків. Того ж дня Кабмін схвалив рішення про припинення руху через ряд пунктів пропуску в Луганській і Донецькій областях на кордоні з РФ.