ru ua

Блокада Донбасу загрожує руйнівними наслідками для України, - Гройсман

Блокада Донбасу загрожує руйнівними наслідками для України, - Гройсман Фото: Володимир Гройсман

Якщо зупиниться українська металургія, то впаде курс національної валюти

Енергетична блокада загрожує економічній, енергетичній безпеці країни та відбивається на обороноздатності держави. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на машинобудівному заводі "ФЕД" у Харкові, передає "Урядовий портал".

"Енергетична блокада може призвести до двох негативних наслідків: перше - це тепло і електроенергія. Друге - це віялові відключення електроенергії, тому що вугілля, яке ми дуже добре при підготовці до зими зберегли, можемо втратити і витратити за декілька тижнів по країні. Це означає, що не буде електроенергії. Ще один важливий фактор: якщо зупиниться українська металургія, яка формує 20% валютної виручки в країну, це буде означати, що це підірве курс національної валюти в перспективі, зупиниться комплекс, в якому працюють близько 300 тис. людей, а це відрахування і в місцеві бюджети, і заробітна плата людей. Це може призвести до дуже сильних, руйнівних наслідків від таких дій", - сказав прем'єр-міністр.

Також Гройсман сказав, що він виступає проти контрабанди з Донбасу, але зазначив, що переорієнтувати національну економіку за кілька років доволі складно.

Прем'єр-міністр підкреслив, що енергетичне вугілля належить українським громадянам, добувається з українських надр та купується у підприємств, які зареєстровані та сплачують податки в Україні.

Нагадаємо, Гройсман віддав розпорядження Львівській ОДА обрати ділянку для сміттєпереробного заводу.