Бізнес-асоціації шести країн ЄС просять Єврокомісію скасувати візовий режим з Україною

Відразу шість європейських асоціацій з Німеччини, Франції, Польщі, Італії, Фінляндії та Данії, що лобіюють інтереси національного бізнесу, звернулися із закликом до Єврокомісії скасувати візовий режим між країнами ЄС та Україною. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Через візові бар'єри європейські компанії щороку недораховуються сотень мільйонів євро прибутків",- такий основний аргумент потужних структур лобіювання бізнесу з шести країн ЄС, які виступили із закликом до скасування візових вимог для України, Росії й Молдови.

У спільній заяві, яка з'явилася у четвер, 31 травня, бізнесові асоціації звернулися із закликом на першому етапі скасувати візові вимоги принаймні для підприємців. Це, кажуть лобісти, має значно пожвавити ділову кон'юнктуру та контакти, а також полегшити загальні вимоги для отримання візи.

Заява з'явилася напередодні проведення у Санкт-Петербурзі чергового саміту ЄС-Росія, запланованого на 3-4 червня. "Аби Європа могла краще конкурувати у глобалізованому світі, нам необхідно мати єдиний економічний простір від Лісабона до Владивостока. Першим кроком має стати скасування віз з нашими сусідами на Сході", - цитує інформагентство Reuters голову Східного комітету німецької економіки Екгарда Кордеса. За його словами, чинні візові вимоги обмежують інвестиції, додають бюрократії та ведуть до багатомільйонних втрат щороку.

Нагадаємо, у другій доповіді Європейської Комісії, яка з'явилась у лютому 2012 р., зазначалось, що Україна повинна вдосконалювати законодавство, зокрема, у сфері безпеки документів, юстиції та міграційної політики, для ухвалення режиму візової лібералізації з ЄС.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся