Безвізовий режим з ЄС до 2016 р. під загрозою через повільність Ради, - Кабмін

Безвізовий режим з ЄС до 2016 р. під загрозою через повільність Ради, - Кабмін
Фото: заступник міністра Кабміну Роман Греба

Парламент вже 3 місяці не може делегувати свого представника в комісії з формування Нацагентства з протидії корупції

Україна може отримати безвізовий режим з країнами Європейського Союзу у 2016 р., якщо Верховна Рада не висуне свого кандидата до складу конкурсної комісії з формування Національного агентства з питань протидії корупції. Про це в ході брифінгу заявив заступник міністра Кабінету міністрів України Роман Греба, передає кореспондент РБК-Україна.

"До складу конкурсної комісії входять 8 представників: 4 представника від громадськості та по одному представнику від Кабміну, Президента України, Нацдержслужби і від Верховної Ради України. На жаль, представника від ВР немає зараз у складі конкурсної комісії. Така ситуація викликана тим, що незважаючи на неодноразові звернення до ВРУ, Антикорупційний комітет України не вніс кандидатуру в Раду для її делегування до складу конкурсної комісії", - розповів Греба.

За його словами, парламент не вносить свого кандидата вже майже 3 місяці.

"Це дуже складна ситуація, оскільки, як вам відомо, створення та початок функціонування Національного агентства з протидії корупції є однією з ключових вимог для отримання Україною безвізового режиму з ЄС. Вже у вересні цього року в Україну прибуде моніторингова комісія ЄС, яка буде перевіряти стан виконання Україною вимог щодо отримання безвізового режиму з ЄС. У разі, якщо не буде сформована і не запрацює НАПК, є великий шанс, що Україна не отримає безвізовий режим в наступному році", - підкреслив чиновник.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив завершити роботу щодо безвізового режиму з ЄС до кінця серпня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся