ua en ru

"Батьківщина" вимагає від БПП негайно відкликати законопроект №5535

"Батьківщина" вимагає від БПП негайно відкликати законопроект №5535 Фото: Юлія Тимошенко

Фракція "Батьківщина" вимагає від президента та його фракції в парламенті негайно відкликати законопроект № 5535, яким попри мораторій на продаж сільськогосподарської землі передбачається її продаж вже в 2017 році. Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції.

Політик також наголосила, що "Батьківщина" наполягає на продовженні мораторію на продаж землі на п’ять років та ініціює проведення Всеукраїнського референдуму з цього питання.

Тимошенко нагадала, що нещодавно на десятитисячному аграрному форумі, проведеному за ініціативою "Батьківщини", було ухвалено рішення про недопустимість розпродажу землі сільськогосподарського призначення, після чого спільно з аграріями та фермерами фракція добилася ухвалення Закону про продовження мораторію до 1 січня 2018 року.

За словами Тимошенко, попри це, минулого тижня депутати від фракції БПП внесли до парламенту законопроект №5535, згідно з яким землю сільгосппризначення хочуть "зробити товаром" вже в 2017 році.

За її даними, ці депутати представляють великі аграрні мафіозні утворення, які мають сьогодні у своєму розпорядження сотні тисяч сільськогосподарської землі. Тимошенко зазначила, що, не зважаючи на прийняття закону про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, в 2017 році у парламенті хочуть започаткувати її розпродаж. "Це не просто подвійні стандарти, це реальне розграбування України, залишків того, що у нас залишилось", – пояснила вона.

"Президент, прем’єр-міністр і Верховна Рада розуміють, що вони доживають свій час при владі. Тому вони поспішають зробити те, що не змогли зробити їхні корумповані попередники, – розграбувати українську сільськогосподарську землю", – вважає Тимошенко.

При цьому лідер "Батьківщини" нагадала, що Україна має 42 мільйони гектарів родючих чорноземів, які складають 72% всієї землі України: "Це майже вся наша земля. Кому прийшло в голову під час окупації частини України розпродавати її, фактично позбавляючи народ України своєї території?".

За словами Тимошенко, українська земля є унікальним ресурсом економічного підйому і становлення країни: за розрахунками науковців, Україна, маючи таку землю, може прогодувати 320 мільйонів людей. "Україна може стати найзаможнішою країною Європи, якщо ефективно і раціонально спрямує свою землю на відновлення та розквіт", – додала політик.

Також, за словами лідера партії, "при правильному господарюванні на своїй землі Україна може мінімум в 10 разів збільшити експорт сільгосппродукції – а це вже майже 180 млрд доларів. І тоді нам не потрібні будуть кредити МВФ та інші запозичення – ми самі зможемо стати на ноги".

Тимошенко зауважила, що мета подібних законопроектів полягає в тому, щоб скупити українську землю 500-700 доларів за один гектар. Для порівняння в Австрії один га землі коштує 42 тис. доларів.

При цьому Тимошенко зауважила, що в Україні у державній власності залишилось 35% сільськогосподарської землі, яку влада хоче тишком-нишком розпродати серед своїх. За словами лідера "Батьківщини", питання землі неприпустимо вирішувати без згоди на це громадян України, а як відомо, 91% українців виступає проти розпродажу землі.

Адже Україна як аграрна країна має єдиний шлях – їй потрібно розвивати широку фермерську мережу, та попри це, "у нас навмисно не розвивають фермерські господарства – для того, щоб забрати сільськогосподарську землі на користь аграрної мафії", додала Тимошенко.

"Земля – це ресурс для відродження України, заможності її людей, набуття у світі сильної економічної і конкурентної позиції", – пояснила лідер партії, закликавши всіх громадян України долучитися до боротьби за свою землю, яка за Конституцією належить народу.

Юлія Тимошенко також звернулась до президента та депутатів із фракції БПП з вимогою відкликати законопроект №5535, а натомість ухвалити законопроект "Батьківщини" про мораторій на продаж сільськогосподарської землі на п’ять років.

Також, за її словами, "Батьківщина" відновить консультації з представниками аграрних і фермерських асоціацій, профспілок та громадських організацій для недопущення злочину за спиною українців. "Єдиний шлях для вирішення питання, що нам робити із сільськогосподарською землею, – це Всеукраїнський референдум!" – заявила лідер "Батьківщини".