ru ua

"Батьківщина" направить до ГПУ заяву проти винних у завищених тарифах чиновників

"Батьківщина" звернеться до Генеральної прокуратури України (ГПУ) з заявою про злочин щодо дій посадових осіб, які винні у формуванні необґрунтованих, несправедливих і завищених цін на тепло і газ для населення. Про це сьогодні на прес-конференції заявила лідер партії Юлія Тимошенко.

"Сьогодні я вирішила застосувати крайній крок, який може трохи вплинути на уряд, змусити жити і працювати для людей і для країни, а не для корупційних оборудок. Я підготувала звернення в Генпрокуратуру, заяву про злочин, скоєний усіма посадовими особами, які безпосередньо брали участь у формуванні необґрунтованих, завищених і спекулятивних тарифів на тепло та цін на газ для населення", - підкреслила вона.

На думку голови фракції, є дві складові злочину, що призвів до встановлення необґрунтованих і завищених тарифів на житлово-комунальні послуги: по-перше, на потреби населення спрямований не весь газ українського видобутку, по-друге, уряд не мав права встановлювати для населення в 2015 році європейську ціну на рівні 7188 грн за тисячу кубометрів газу, тому що згідно з меморандумом з МВФ, Україна повинна перейти до "паритетних" цін на газ в квітні 2017 року.

"Ось витяг із закону України про засади функціонування ринку природного газу, зокрема, стаття 10 чітко, однозначно говорить, що природний газ українського видобутку має бути спрямований населенню", - продемонструвала документ Тимошенко.

За її підрахунками, "уряд, який затвердив своєю постановою баланс розподілу газу на 2015 рік, порушив закон про засади функціонування ринку природного газу, а саме - статтю десяту, і, таким чином, не додав населенню як мінімум 3,1 куб. м газу".

Лідер "Батьківщини" вважає, що недоотриманий населенням газ українського видобутку був відданий комерційним структурам на корупційній основі.

Крім цього, Тимошенко нагадала про заяву прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, який "показав, що ціна на газ 7188 грн за тисячу кубометрів газу базується на європейській ціні на газ за 240 дол. за тис. кубометрів".

Дії керівника уряду щодо встановлення вже в 2015 році європейської ціни на газ, на думку голови партії, є порушенням меморандуму з МВФ і закону про незбитковість тарифів.

"Згідно з меморандумом з МВФ, прем'єр-міністр не має права з квітня 2015 року встановлювати європейську ціну на газ для внутрішнього споживання населенням України", - зазначила вона.

Тимошенко пояснила, що в меморандумі з МВФ, підписаному 27.02.2015 року, чітко сказано, що паритетні з імпортною ціною ціни на газ для населення можуть бути встановлені лише з квітня 2017 року.

"Це - пряме порушення меморандуму", - підкреслила народний депутат.

Також Тимошенко зазначила, що після того, як заяву про злочин буде направлено в органи прокуратури, ГПУ повинна "протягом 24 годин внести відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань про порушення кримінальної справи".

Політик пообіцяла, що "Батьківщина" буде тримати під контролем розслідування цієї справи.

Лідер "Батьківщини" також нагадала, що партія більше півроку бореться "за повернення країні справедливих тарифів на комунальні послуги.

Результатом цього в парламенті з представників різних фракцій була сформована спеціальна робоча група щодо тарифів, яка прийшла до висновку, що "ціна на газ, тарифи на тепло та інші послуги є вкрай завищеними, неприпустимими при такому стані життя людей".