"Батьківщина" ініціює парламентські слухання щодо ситуації у банківській сфері

НовиниПолітика    26.10.2016 - 15:56
Фото: Юлія Тимошенко
Фото: Юлія Тимошенко

"Батьківщина" ініціює проведення комітетських та парламентських слухань щодо проблем у банківській сфері та напрацювання механізмів захисту ошуканих вкладників банків. Про це лідер фракції Юлія Тимошенко заявила під час круглого столу, у якому взяли участь представники громадських організацій, що об’єднують вкладників різних банків, які постраждали від їх закриття та банкрутства.

"Ми хочемо запропонувати провести відкриті спеціальні парламентські слухання щодо того, що відбувається з банківською системою, втрачених депозитів, кредитів, які не можуть бути повернуті", – зазначила політик.

Тимошенко пояснила, що такі слухання можуть відбутися під егідою комітету Верховної ради з прав людини, який очолює народний депутат від "Батьківщини" Григорій Немиря.

"Ми можемо через цей комітет провести усю лінію захисту: від комітетських та парламентських слухань, щоб відпрацювати модель необхідних кроків для захисту вкладників", – пояснила Голова фракції.

Лідер "Батьківщини" констатувала, що протягом останніх двох років "влада довела країну до хаосу та реалізує стратегію ліквідації української держави".

"Це – не просто хаос, це достатньо керована стратегічна лінія, яка виконується як мінімум останні два роки. Немає нічого випадкового: кожна дія, кожен закон лягають в стратегію, яка передбачає ліквідацію української держави", – констатувала Юлія Тимошенко.

Вона також зауважила, що політика "ліквідації України" розпочалася з обвалу курсу гривні щодо до долара, коли Національний банк "з інструменту розвитку країни став інструментом руйнації економіки та життя людей".

"Зменшення курсу гривні стало тією червоною кнопкою, яка була натиснута. А всі негативні процеси, які пішли далі, здійснювалися за "принципом доміно": коли все по черзі падає", – пояснила Тимошенко.

Політик упевнена, що за цю ситуацію несуть відповідальність високопосадовці, насамперед, голова НБУ, адже відбулася втрата стабільності банківської системи.

Голова партії також поінформувала присутніх, що "Батьківщина" вийшла з ініціативою звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Національного банку України, адже "саме за її керування банківською системою гривня знецінилася майже втричі, а 80 банків були закриті".

Крім того, Тимошенко висловила переконання, що навколо звільнення Гонтаревої сьогодні може створитися певний консенсус в суспільстві, і "ми можемо чинити дуже потужний тиск на парламент і на президента".

"Ми не хочемо зараз дати владі жодного шансу довести стратегію руйнації держави до повного завершення. Ми будемо об’єднувати країну, усіх людей, які здатні боротися для того, щоб відстояти Україну та наше життя", – підсумувала Тимошенко.

Лідер "Батьківщини" звернулася до присутніх з пропозицією обговорити та запропонувати країні певні кроки, які можуть зупинити руйнівні процеси у банківській сфері.

У роботі круглого столу взяли участь представники громадських організацій "Асоціація постраждалих вкладників "Форум-SOS", "Спілка вкладників АТ "Дельта Банк", "Фінансовий майдан", Комітету захисту вкладників банку "Фінанси та кредит", а також рухів вкладників банків "Михайлівський", "Хрещатик", "Фінансова ініціатива", "Євробанку", "Київська Русь" та ін.

On Top