ua en ru

Банківська система України перебуває в "пастці ліквідності", - учасник ринку

Банківська система України перебуває в "пастці ліквідності". Таку думку в ході 6-й щорічної конференції інституту Адама Сміта Українського банківського форуму озвучив голова правління Першого українського міжнародного банку(ПУМБ) Костянтин Вайсман, передає кореспондент РБК-Україна.
"Протягом трьох останніх місяців спостерігається відтік депозитів з банківської системи. Це викликане очікуваннями і негативними настроями, які постійно підігріваються. Банки повинні стежити за своєю ліквідністю постійно, а не тільки в момент кризи", - сказав Вайсман.
Він додав, що у банківського сектора є структурні проблеми.
"На сьогоднішній момент у нас є в наявності резерв ліквідності, яка при цьому не є ліквідністю (мова про вимоги НБУ з резервування - ред.). Виникає проблема балансу банківської системи, знову ж викликана довірою, це величезна кількість валюти і брак гривні. Це називається "пастка ліквідності", "сидять на грошах", відповідно, виникає нестача гривні і надлишок долара... і немає механізмів абсорбування цих доларової ліквідності", - відзначив глава правління.
Він підкреслив, що має бути більше довіри до національної валюти.