Банк Іспанії встановив рівень достатності капіталу для банків країни на рівні 9%

Банк Іспанії переглянув показники платоспроможності і встановив новий мінімальний рівень достатності капіталу першого рівня для банків країни в 9%, дотримуючись необхідності уніфікації критеріїв, установлених Європейською банківською організацією. Про це повідомляє "Росія-24".

Зміни набирають чинності з 1 січня 2013 р., зараз показник знаходиться на рівні 8% для фінансових організацій, які мало залежать від ринку капіталу, і на рівні 10% для всіх інших, повідомляє MarketWatch.

Також банки Іспанії повинні будуть кожен квартал надавати іспанському регулятору звіт з переліком того, що було включено в капітал.

За різними оцінками, банківського сектору країни потрібна рекапіталізація до 100 млрд євро, а це несе додаткову загрозу бюджету. Уряд країни в цьому році має намір заощадити 39 млрд євро за рахунок скорочення держвитрат, зростання податків і структурних реформ. Всього ж уряд Іспанії має намір заощадити більше 150 млрд євро до 2014 р.

При цьому у вересні поточного року загальний борг банків Іспанії ЄЦБ знизився на 2,7% і склав 378,18 млрд євро, хоча він все одно знаходиться на дуже високому рівні.

Читайте також: Банкам ЄС в 2013 р. доведеться продати активи на 4,5 трлн дол., - МВФ

Прогнози по економіці невтішні. Зокрема, при зниженні рейтингу країни економісти S&P розкритикували занадто оптимістичні офіційні прогнози на 2013 р., за яким економіка країни повинна просісти всього на 0,5%. Аналітики очікують скорочення іспанської економіки в 2012 р. на 1,8%, а в 2013 р. - на 1,4%. За прогнозами Міністерства фінансів країни, в 2013 р. співвідношення держборгу до ВВП складе 90,5%. Згідно з прогнозом відомства загальний обсяг запозичень в наступному році складе 207 млрд євро, кошти будуть залучатися шляхом випуску середньострокових і короткострокових облігацій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся