ua en ru

Бальцерович пропонує скоротити в Україні пільги і збільшити пенсійний вік

Польський економіст і політик, автор польської "шокової терапії" Лешек Бальцерович, який виступить консультантом при проведенні реформ в Україні, рекомендує скасувати пільги і збільшити пенсійний вік. Про це на брифінгу повідомив заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, передає кореспондент РБК-Україна.

"Дві тези, які були підкреслені під час зустрічі Бальцеровича з Президентом України щодо реформування і змін в країні. По-перше, він зазначив, що іноді не використовував терміна "шокова терапія", це вже придумали для нього. Друга теза складається з двох ключових завдань, які необхідно зробити, - це державний бюджет повинен бути реалістичним, і дуже важливо - це скасування максимальної кількості соціальних пільг", - сказав Шимків.

"Друге, це пенсійна реформа і це важливо, оскільки у Польщі пенсійний вік збільшували, а не зменшували. У Польщі свого часу він був збільшений до 67 років, і це, за словами Бальцеровича, за рахунок такої зміни вивільнити навантаження на державний бюджет Польщі. Ось ті елементи, які пропонував пан Бальцерович", - сказав Шимків.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко запропонував Бальцеровічу приєднатися до процесу впровадження реформ в Україні. При цьому Шимків зазначив, що Бальцерович відмовився займати офіційні посади в Україні (обговорювалося питання призначення польського експерта радником), він буде виступати в якості консультанта при проведенні реформ в Україні.

"Це мені було озвучено ще у вересні, він не хотів би займати ніяких офіційних посад. Це його особиста позиція", - сказав Шимків.