Бахматюк до послів G7: незаконні дії Ситника пов'язані з економічними інтересами

Бахматюк до послів G7: незаконні дії Ситника пов'язані з економічними інтересами
Фото: Олег Бахматюк (latifundist.com)

За словами Бахматюка, незаконні юридичні дії Ситника пов'язані з економічними інтересами щодо його компанії

Бізнесмен Олег Бахматюк звернувся до послів "Великої сімки" з заявою про незаконні утиски прав і свобод з боку керівництва НАБУ в корисливих інтересах з метою отримання контролю над однією з найбільших аграрних компаній України.

Відповідне звернення, спрямоване до послів країн G7 (США, Японія, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Канада), розміщено на сайті компанії Бахматюка "Укрлендфармінг".

Зокрема, в листі до послів Бахматюк пише, що справа НАБУ проти нього пов'язано з численними процесуальними порушеннями з боку слідчих органів та з особистими інтересами вищих посадових осіб держави.

Серед таких осіб Бахматюк називає директора НАБУ Артема Ситника, який відмовляється виконувати остаточне рішення суду і закривати справу, яку було відновлено постановою колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько з численними порушеннями законодавства після того, як воно вже було розслідувано і закрито рішеннями судів через відсутність складу злочину

Бахматюк заявляє, що "спираючись на відомі мені факти і на публікації журналістських розслідувань авторитетних українських ЗМІ, повторне протизаконне відкриття справи проти мене ініціював колишній голова Офісу Президента Андрій Богдан, який має бізнес-інтереси в аграрній галузі. Предметом його інтересу стала моя аграрна компанія, яка є однією з найбільших в Україні".

За його словами, "виконавцем цього замовлення є глава НАБУ Артем Ситник".

Бізнесмен також зазначив, що він і його компанія незаконно страждали від неправомірних утисків, що підтверджується рішенням суду, а саме розслідування з вересня минулого року відбувалося з численними грубими порушеннями законодавства.

"Зараз відбуваються чергові порушення норм і принципів права. НАБУ і САП не виконують остаточне і таке, що не підлягає оскарженню, рішення Печерського районного суду Києва та Офісу Генерального прокурора про закриття справи». Він вважає, що має всі перспективи отримати позитивне рішення міжнародних судів про порушення його прав з боку НАБУ, але "в умовах кричущого порушення норм закону і прав людини в Україні з боку посадових осіб такі рішення міжнародних судів на нашу користь можуть бути прийняті занадто пізно, і компанія може перейти під контроль людей, пов'язаних з владою, з порушенням прав міжнародних інвесторів компанії", - додав Бахматюк

Крім того, бізнесмен заявив, що "абсолютно незаконні і упереджені дії директора НАБУ Артема Ситника, мають всі ознаки змови, не виключаю - з метою передачі під контроль іншим особам моєї аграрної компанії, в якій працює 27 тисяч осіб, яка виробляє 1% ВВП і яка за останні 3 роки сплатила 7,7 млрд грн податків. Незаконні юридичні дії Артема Ситника пов'язані з економічними інтересами щодо моєї компанії".

Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва визнав незаконним поновлення провадження проти Бахматюка колишнім заступником генпрокурора Віталієм Каськом.

Справа було відкрито за нібито нецільове використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року.

Однак висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтвердили, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

Автор: РБК-Україна

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся