Азербайджан проводить найбільш стабільну і послідовну нафтову і газову політику в регіоні, - експерт Platts

Субота 08 жовтня 2011 06:18

Азербайджан проводить в регіоні найбільш стабільну і послідовну нафтову і газову політику. Про це сказав Джон Робертс, представник впливового на ринку нафти, газу і нафтопродуктів агентства Platts, в ході виступу на шостому форумі "Казенерджі Євразія" в Астані на цьому тижні, повідомляє Trend.

В цілому, експерт у своєму виступі визначив Азербайджан як найстабільнішу і активну країну регіону. Він підкреслив, що необхідно зробити більш активні кроки для доказу серйозності намірів Туркменістану з транспортування свого газу в Європу.

"Азербайджан і Казахстан є ще і найнадійнішими транзитними країнами регіону, що підтверджує їх діяльність у цій сфері за останні роки", - сказав Робертс.

Що стосується Казахстану, то міжнародний експерт, поставивши під питання його активну або пасивну позицію в цій сфері, відзначив, що це покаже час.

Експерт зазначив, що в питаннях вивчення та реалізації маршрутів експорту на світові ринки свого газу Туркменістан не проявляє тієї активності, яку демонструє Азербайджан.

"Якщо Азербайджан вживає активних кроків з виявлення запасів газу і їх розробки, а також по вивченню і реалізації шляхів їх експорту на світові ринки, то Туркменістан, зайнявши пасивну позицію, чекає пропозиції варіантів маршруту від інших і не має потрібної підтримки пропонованим маршрутам", - сказав Робертс.

За його словами, запаси газу Азербайджану будуть рости не тільки завдяки морському родовищу "Шах Деніз", але і за рахунок інших структур.

"Європейський союз в основному підтримує тільки проект Nabucco, іншим же проектам не виявляється потрібної підтримки", - сказав Робертс.

Нагадаємо, Україна зацікавлена в купівлі газу в Азербайджану. За підсумками переговорів, проведених 19 вересня 2011 р. в Баку між міністром промисловості і енергетики Азербайджану Натіком Алієвим і міністром енергетики і вугільної промисловості України Юрієм Бойко, сторони підписали протокол. У ньому погоджені питання створення СП для транспортування азербайджанського зрідженого газу в Україну, експорту азербайджанських нафти і нафтопродуктів в Україну.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся