ua en ru

Азаров: Україна бачить перспективу у формуванні світового фонду-запасу зерна при ООН

Україна сьогодні розглядає зернові запаси як валютно-грошовий резерв і бачить свою перспективу у формуванні світового фонду-запасу зерна при ООН. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".
Український уряд підтримає ініціативу спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) розробити Концепцію створення світового резерву зерна і визначити місце та квоти в ньому України.
Формування такого резерву, за словами Миколи Азарова, тільки посилить стабільність світових продовольчих ринків: "Україна за такого підходу могла б щорічно формувати квоту світового резервного зерна ООН у 10 і більше мільйонів тонн. Ми могли б не тільки зберігати його, а й, за розпорядженням FAO, доставляти за призначенням", - повідомив прем'єр-міністр.
Уряд також планує поставити завдання змінити політику агроекспорту у бік просування на зовнішній ринок продукції з високою доданою вартістю. За даними вчених, які привів Микола Азаров, експорт переробленої аграрної продукції може додатково давати до бюджету близько 40 млрд грн. Уряд також поставив завдання перед науковцями розробити стратегію переробки сільськогосподарської сировини, зокрема на біоетанол, біодизель, шрот тощо.