Артур Ємельянов звинуватив ГПУ у порушенні процедури вручення йому підозри

НовиниПолітика    20.10.2016 - 20:00
Фото: Артур Ємельянов
Фото: Артур Ємельянов

Генеральна прокуратура України порушила процедуру вручення підозри судді Вищого господарського суду України Артуру Ємельянову, у зв'язку з чим він відмовляється давати показання в якості підозрюваного у справі. Про це сам Ємельянов повідомив кореспонденту українських ЗМІ перед візитом в Головне слідче управління ГПУ в Києві, куди він прибув за запрошенням слідчого в четвер.

"Я не отримав повідомлення про підозру. Хоча процедура вручення чітко прописана в законі: підозра судді повинна бути вручена Генеральним прокурором або його заступником особисто. Оскільки процедура не була дотримана, і від працівників прокуратури я взагалі нічого не отримував, я прийняв рішення відмовитися давати показання як підозрюваного, але при цьому готовий бути допитаним по всіх цікавлять слідство питань у якості свідка. Я це заявив слідчому, проте він, швидше за все, відмовиться від цього", - зазначив Ємельянов.

"Я сприймаю це з деякою часткою іронії стосовно професійного рівня співробітників ГПУ, а конкретний слідчий, на мою думку, просто підставляє керівництво ГПУ, викликаючи мене на допит у якості підозрюваного",- додав він.

На його думку, вже сам факт неучасті особисто Генпрокурора в оформленні цієї підозри свідчить про нестійкість позицій слідства щодо цієї справи.

Як нагадують ЗМІ, в липні 2016 року Генпрокурор Юрій Луценко особисто вручав підозру судді ВГСУ Віктору Швецю, якого підозрюють у хабарництві.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що прокурор департаменту спеціальних розслідувань ГПУ повідомив про підозру колишнього керівництва - екс-голови ВГСУ Віктору Татькову і його екс-заступнику Артуру Ємельянову.

"Слідство має докази того, що ці особи в 2011-2014 роках фактично підпорядкували собі систему прийняття судових рішень. Досліджується близько 7000 випадків незаконного втручання в автоматизовану систему розподілу справ і заяв, втручання в діяльність суддів з метою винесення ними необхідних зловмисникам неправосудних рішень у господарських судах всіх інстанцій", - повідомив Луценко.

On Top