Вірменія припинила дипвідносини з Угорщиною

Вірменія припинила дипломатичні відносини з Угорщиною. З такою заявою виступив сьогодні вірменський Президент Серж Саргсян на екстреній нараді з представниками акредитованих в країні диппредставництв, передає АРКА. Приводом для цього стало рішення Будапешта екстрадувати до Азербайджану офіцера Раміля Сафарова, засудженого до довічного ув'язнення за вбивство вірменського офіцера Гургена Маргаряна.

Саргсян, коментуючи рішення про припинення дипвідносин з Угорщиною, відзначив, що вірменська сторона чекає від всіх партнерів чітких і однозначних дій у зв'язку з цим фактом. "Ті, хто змириться зі всім цим, завтра відповідять перед історією. Напівкроки і пусті розмови неприйнятні. На основі дій відносно події ми судитимемо про відношення наших партнерів до безпеки вірменського народу", - сказав він.

Президент Вірменії попросив дипломатів терміново передати його особисте послання керівникам своїх держав і урядів. "Не хочу говорити зайвих слів, але розвинена держава, країна, що вважає себе цивілізованою, не має права чинити таким чином, і така країна гідна оцінки своїх партнерів", - заявив він.

Сафаров у лютому 2004 р. убив Маргаряна. Обидва вони відряджалися до Будапешта на курси англійської мови в рамках програми НАТО "Партнерство в ім'я миру". У квітні 2006 р. суд першої інстанції Будапешта засудив Сафарова до довічного ув'язнення без права на помилування протягом 30 років. У лютому 2007 р. апеляційний суд залишив вирок у силі. Проте сьогодні Сафаров повернувся до Азербайджану і був помилуваний Президентом країни Ільхамом Алієвим.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся