ru ua

Аргентина має намір збільшити обсяг поставок продуктів до Росії удвічі до 2 млрд дол

Аргентина розраховує подвоїти експорт продовольства до Росії, насамперед за рахунок поставок яловичини, довівши його до 2 млрд доларів.

Аргентина розраховує подвоїти експорт продовольства до Росії, насамперед за рахунок поставок яловичини, довівши його до 2 млрд доларів. Про це повідомляє Російська служба ВВС.

За словами аргентинського міністра сільського господарства, тваринництва та рибальства Карлоса Касамікели, після введення Москвою санкцій проти західних експортерів у Аргентини з'явилася гарна можливість для реалізації власного продовольства. Міністр сподівається, що експорт сільгосппродукції до Росії виросте до 1,8-2 млрд доларів.

Раніше, як заявляв міністр сільського господарства РФ Микола Федоров, Аргентина поставляла Росії продовольства на 700 млн - 1 млрд доларів на рік.

Касамікела наголосив, що Росія зацікавлена ​​в аргентинській безкістковій яловичині. 20 серпня в Москві представниками Росії і Аргентини був підписаний меморандум про поставку аргентинської мармурової яловичини.

За інформацією ЗМІ, у 2013 році частка аргентинського м'яса на російському ринку склала 12%. Аргентина заявляє про готовність удвічі збільшити обсяг поставок.

Також, як зауважив Касамікела, Аргентина могла б поставляти в Росію курятину, а також рибу, молочну продукцію, овочі, сухофрукти і сік. За словами міністра, домовленості про постачання можуть бути укладені на запланованій на 15 вересня в Москві виставці продовольства World Food Moscow.

Раніше Аргентино-російська торгово-промислова палата повідомила, що російські компанії активно відправляють запити в Аргентину на поставку продуктів харчування. Вона закликала аргентинських виробників нарощувати експорт до Росії.

У повідомленні, розміщеному на сайті палати, зазначалося, що обмеження на імпорт продуктів з США та країн ЄС з боку Росії ставлять Аргентину у привілейоване становище на російському ринку. "Наша організація отримує велику кількість запитів від найбільших російських підприємств, більша частина з яких - поставщики мереж супермаркетів, у яких були ексклюзивні контракти з європейськими компаніями", - йшлося в повідомленні.

Крім фруктів, м'яса і молочних продуктів, аргентинські виробники мають намір диверсифікувати свої поставки в Росію за рахунок оливкової олії, макаронних виробів і ряду інших продуктів.

Раніше російські постачальники вже відправили аргентинської стороні запити та пропозиції з приводу закупівлі сирів та інших молочних продуктів, риби, макаронних виробів, овочевих консервів і кондитерських виробів.

Нагадаємо, Євросоюз збирається відрадити Південну Америку від поставок продуктів до Росії.