ru ua

Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарг ГПУ та Мирослави Гонгадзе щодо закриття справи проти Кучми на 20 січня

Апеляційний суд Києва переніс розгляд апеляційних скарг Генеральної прокуратури України, захисників екс-президента України Леоніда Кучми, представника потерпілої Мирослави Гонгадзе, представників майора Мельниченка та апеляційної скарги потерпілого журналіста Подільського на постанову Печерського районного суду Києва про скасування постанови першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна про порушення кримінальної справи проти колишнього Президента України Кучми до 20 січня. Таке рішення оголосила головуюча у справі суддя Любов Лук'янець, передає кореспондент РБК-Україна.
"Розгляд справи переноситься до 20 січня до 9:20", заявила Лук'янець.
Таке рішення суд прийняв на місці у зв'язку з тим, що суд не встиг ознайомитися з матеріалами справи в повному обсязі( 26 томів), оскільки, за словами судді, матеріали справи потрапили до суду лише 5 січня 2012 року.

Нагадаємо, що кримінальну справу проти Кучми було порушено 21 березня 2011 р. Йому інкримінувалося перевищення влади і службових повноважень, які призвели до загибелі в 2000 р. журналіста Гонгадзе. Колишній охоронець Кучми Мельниченко у 2000 р. оприлюднив аудіозаписи розмов глави держави з погрозами в адресу Гонгадзе, які були визнані речовими доказами у справі. 14 грудня Печерський районний суд Києва задовольнив скаргу адвокатів екс-президента України Леоніда Кучми і скасував постанову про порушення стосовно нього кримінальної справи. Апеляцію на рішення суду про скасування постанови про порушення справи проти Кучми подали Генеральна прокуратура України, захисники екс-президента України Леоніда Кучми, представник потерпілої Мирослави Гонгадзе, представники майора Мельниченка та потерпілого журналіста Подільського.