В АП закликали Раду якомога швидше розглянути законопроект про Вищу раду правосуддя

НовиниПолітика    26.09.2016 - 14:04
Фото: Олексій Філатов
Фото: Олексій Філатов

Вища рада правосуддя має стати головним органом в питаннях суддівської кар’єри

В Адміністрації президента України сподіваються, що парламент розгляне законопроект про Вищу раду правосуддя в максимально можливі короткі строки. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

"Від результативного голосування за цей проект залежить  ефективність реформи системи правосуддя в цілому. Сподіваємось, що парламент розгляне його в максимально можливі короткі строки, з урахуванням передбачених законодавством процедур, та дасть "зелене світло" ще одному закону, необхідному в рамках судової реформи", - зазначив заступник голови АПУ Олексій Філатов.

Підкреслюється, що вказаний проект закону - другий в переліку імплементаційних законів, що необхідні для якісного та швидкого впровадження прийнятих змін до Конституції в частині правосуддя.

Відповідно до запропонованих змін, Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади.

До складу Вищої ради правосуддя входить двадцять одна особа. Десять – обирає з'їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох – призначає президент України, двох – обирає Верховна Рада України, по два члени обирають з'їзд адвокатів України, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного суду входить до складу ВРП за посадою.

Формування цього органу відбуватиметься за прозорими конкурсними процедурами, а кандидати в члени ВРП повинні відповідати критерію політичної нейтральності, що, в свою чергу, забезпечуватиме незалежність та деполітизацію цього конституційного органу.

Вища рада правосуддя стає головним органом в питаннях суддівської кар’єри, до повноважень якої входить прийняття рішення про призначення, звільнення, переведення суддів; надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; ухвалення рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; притягнення судді до дисциплінарної відповідальності; надання обов’язкових до розгляду висновків щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, статусу суддів чи судоустрою тощо.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради України законопроект №5180 "про Вищу раду правосуддя". Документ був зареєстрований у парламенті 23 вересня 2016 року.

On Top